Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni szőrhullás...

Mit lehet tenni szőrhullás ellen tengerimalacnál?

Figyelt kérdés
Holnap jön az állatorvos is, de érdekelne, hogy kinél volt hasonló probléma, és mi volt hatásos, illetve mennyi idő alatt gyógyult meg. Az én malackámnak az orránál és az egyik szeménél hullik a szőre. Nemrég hoztuk, tehát valószínűleg még az előző helyén kaphatott el valamit, én gombára gyanakszom.
2011. jún. 8. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatorvost lehet hívni, ahogy te is tetted. Ezer dologtól hullhat a szőre, majd a doki beazonosítja, és meggyógyítjátok.
2011. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos mértékű szőrhullás természetes. Hasznos ilyenkor gyakrabban kefélni a szőrét, mert így kevesebb nyoma is marad, ha felveszed ill. valahová lerakod. Amikor ölbe- vagy a melledre teszed, törülközőt téve elébed a blúzod, ruhád kíméled meg, így nem ragad rá a szőr.


Ha a szőrhullás erőteljes, először is meg kell vizsgálni közelebbről a szőrét és a bőrét, van-e elváltozás rajta, vakarozik-e sűrűbben a megszokottnál stb. Jelentős szőrhullás esetén érdemes az állatorvos véleményét kikérni akkor is, ha ez nem jár semmiféle bőrelváltozással, nagyobb mértékű vakarozással, mert pl. felmerülhet valamilyen vitaminhiány (pl. C- vagy egyéb vitamin), vagy ásványianyaghiány van a háttérben, esetleg más, táplálással kapcsolatos (a szennyezett fű, zöldféle is okozhat ilyen tünetet), vagy hormonális eredetű probléma, vagy élősködők általi fertőzés. Csak súgva jelzem, hogy a stressz is okozhat ilyen tünetet, ha tartós vagy erőteljes.


A fennebb említettek mellett még megjegyzem: legalább 7-10 napig naponta 1-2x jó volna adni az ilyen malackának Cebion cseppet, pl. naponta 1x/4-5 csepp vagy naponta 2x/2-3 csepp Cebiont.

Ha mód van rá, növesszetek ládában vagy cserépben a malackáknak búzafüvet, nagyon sok vitamint és ásványianyagot tartalmaz, és jónéhányszor újranő, miután lelegelték (lásd az Etetés oldalon, itt

[link] a malackáim hogyan "legelnek" ).


Ha eddig nem kaptak, vezessétek be az étrendbe a vöröscéklát, sütőtököt, ritkábban pasztinákot, zellert is. A széna és táp mellett a változatos étrend jót tesz, ha nem kapnak egyféléből sokat vagy túl gyakran, kiegyensúlyozott lesz az étrendjük.


__________________

"Az ember csak azt ismeri meg igazán, amit megszelídít." (Saint-Exupéry)



Gegec

Tag, Mentisz


Remélem segítettem.szia.

(a szöveget nem én írtam)

2011. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az enyémnek is hullik a szőre, de azt mondják hogy az természetes. DE bármi kiválthatja pl.: új hely, tápok, széna
2012. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!