Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac és a törpenyusz...

Timido kérdése:

A tengerimalac és a törpenyuszi tartható együtt? (alul magyarázok)

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim, de sajnos egyke. Szeretnék mellé egy társat. A ketrece 30×60 cm. Gondolkoztam, hogy veszek mellé még egy nyuszikát, de az már kettő nyuszinak nem lenne kicsike? Így szóba jött a tengerimalac, elvégre ő kisebb. Egymáshoz tudnám szoktatni? És jó nekik a másik tápja?
2009. márc. 20. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Bocsi,de ez a ketrecméret még egyetlen tengerimalackának is kicsi!

Ha két állatot akarsz,mindenképpen nagyobb ketrecet kell szerezned,és akkor már lehet tartanod két nyuszikát benne.

A tengerimalac és a nyuszi életritmusa,életmódja nem egyforma,nem lennének túl boldogok együtt.Mintha neked egy kínaival kellene élned,és nem beszélnétek közös nyelvet.

Etetés szempontjából sem jó,mert a malacnak c-vitaminos táp kell,és sok zöldségtől beteg lenne,ha megenné,amit viszont a nyuszi szeret.

Sajnálom,hogy így kritizáltam az ötletedet,de a legfontosabb az,hogy ennek az egy nyuszinak is legyen elegendő méretű ketrece.Min.85x60-as,a mostaninak a duplája.Ha kettőt akarsz,akkor min.100x60-as.

2009. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Együtt tartás nyúllal: NE!

Népszerű és sajnos nagyon veszélyes következményekkel járó tévedés, hogy a tengerimalac és a nyúl egy ketrecben együtt is tartható.

Először is: túl nagy a méretkülönbség. Egy nyúl - még ha törpenyúl is - könnyen megsértheti a malacot. Egy-egy, a nyúl számára játékos ugrás vagy rúgás komoly sérüléseket okozhat a másik állatnak.

Más a két faj aktivitási ritmusa is: a nyulak hajnalban és szürkületkor a legaktívabbak, míg a malacok óránkénti ritmusban élnek: pihenés, evés, mozgás követi egymást, sokszor egy nap. Az éppen pihenő állatot a másik mozgolódása és játékra invitálása folyamatos stressznek teszi ki.

Mindketten kolóniában élnek, de a nyulaknak egyenként van járatuk, és csak az egymáshoz legközelebb álló állatok osztoznak - átmenetileg - egy-egy üregen. A malacok csapatban, együtt mozognak és pihennek. A nyulak rendszeresen nyalogatással tisztogatják egymást, a tengerimalacok nem: félnek, és menekülnek a nyulak ezirányú kísérletei elől.

A nőstény-nyulak sokszor lesznek álvemhesek. Ilyenkor fészket építenek, és agresszívan védik azt: a malacok ebből semmit nem érzékelnek, hiszen az ő életükből ez a magatartásforma hiányzik. Nem "tisztelik" a nyulak ilyen igényeit, így azok akár halálra is haraphatják őket.

Az egy ketrecben tartás eredménye tehát: mindkét állat MAGÁNYOSAN él egymás mellett! Szokásaik és kommunikációjuk annyira eltérő, hogy nem jelenthetnek társat egymás számára.

2009. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
jol van, akkor nem tartom őket együtt:) a nyuszi elég sokat van kiengedve (hím) tehát szerintem elég neki az a ketrec. Van egy üres terráriumom, 20×42 cm milyen rágcsit tarthatnék benne? akár többet is, hogy ne legyenek egyedül.
2009. márc. 20. 15:57
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Ó, Istenem, a sok etológus prof....

Nekünk van egy 4 nm-es kifutónk, ahol vegyesen vannak nyulak és t.malacok. Szalmabálák között élnek, kis járataik vannak. Olyan remekül megvannak, hogy csak na.

(persze a ketrecméret növelése Nálad elengedhetetlen)

2009. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

utolsónak: mielőtt fölényeskedsz, végiggondolhatnád, hogy egy hatalmas kifutóban egész máshogy vannak az állatok egymással, mint egy pici helyen összeszorulva.

egy etológus

2009. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó előtti válaszoló!!!!A kérdező EGYETLEN nyúlról és egy mellette társként tartható EGYETLEN malackáról beszél.Ami nem jó párosítás.

TÖBB malac,TÖBB nyúl-hát mindegyik faj elvan a másik fajtárssal.

Nem érted a fennálló különbséget?

Megjegyzem azért én is,hogy a nyúl nagyobb,és rugdalóznak,szökdécselnek,talán egyszer épp az egyik malacka kerül alá.Nem érted???

2009. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is volt _egyetlen_ malac mellet _egyetlen_ nyúl és remekül megvoltak a kifutó előtt is ketrecben.

A tengerimalac meg nem hímestojás, én is vigyázok/tam rájuk és sohasem volt sérülés.

De persze "csak" szerencse, igaz?

( anyázásokat privátban, ne offoljátok szét a kérdést)

2009. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Persze.A tengerimalac nem hímes tojás,hanem egy rövid lábú,félős kis faló-és döcögőgép.A nyúl szökdécsel,ugrál,rúg,és nyalogatja a fajtársát.A tengerimalac idegsokkot kapna ettől a viselkedéstől.Gondolom,nem az a célod,hogy boldogtalan állataid legyenek.
2009. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem szeretném, hogy boldogtalanok legyenek. A nyuszimmal sokat foglalkozom, most is itt fekszik az ölemben :) De a külön terráriumomban(amit feljebb írok) milyen rágcsit tarthatnék, aki jól kijön a nyuszikámmal? Nem lennének egy helyen, de ha velük vagyok, akkor össze lehet engedni őket picit.
2009. márc. 21. 18:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkora terráriumba én max. szíriai v. valami törpehörcsögöt tennék. De azok meg nem barátkozósak. Sőt.
2009. márc. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!