Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom szőrében pici...

Tengerimalacom szőrében pici halvány barna valamik? Mik lehetnek?

Figyelt kérdés

Alig észrevehetők, most is csak a bundája fehér részén láttam mikor megpusziltam. Nagyon nagyon halvány valami, ha jól láttam mintha a szőrszála lenne elszíneződve ilyen alig észrevehető foltokba. (tehát nem bogár)


Valaki látott már hasonlót?


2011. jún. 10. 13:01
1 2
 1/16 anonim válasza:

Hello!

Az én tengerimalacom szőrében is vannak, nem nagyon izgatja őt.

Szóval ha nem vakarózik erőteljesen, akkor nem árt neki!

Nem azt mondom, hogy jó neki, fürdesd meg, aztán majd kiderül :)

2011. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a gyors választ:)) Annyira féltem hogy atka vagy valami ilyesmi, mert az orvosunk ma már nem rendel ilyenkor, pláne most jön a hosszú hétvége is, nem tudtam volna elvinni bármi baja van.

Milyen sampont ajánlasz nekik? Nem árt ez nekik? Te hogyan szoktad fürdetni a tied? Van még egy malackám, ő teljesen sötétbarna, nem látom a szőrében de őt is megfürdetem akkor.

2011. jún. 10. 13:12
 3/16 anonim ***** válasza:

első válaszoló malackáját sajnálom,szegényke


amikor elhoztam az egyik malackámat,benne is volt ilyen.Cicasamponnal kell fürdetni,heti 1x ,3 héten keresztül (tehát 3x fürdik)


Engedsz lavorba/csapba kb 10 centi mély vizet,kézmeleg legyen,beleteszed,kezeddel emeled az első tappancsait,h ne féljen.Másik kezeddel mosod.Sampon rá,majd tiszta vizzel lemosni jó alaposan.Utána fésűvel alaposan átfésülni,hajszáritóval megszártani.


másiki malaccal ugyanez,mert ő bele is belemásztak,hiába még nem látod

2011. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszod kedves második.

Lehet tudni hogy ez milyen élősködő? És biztosan elmúlik ha fürdetem rendszeresen? Még annyi hogy nagyon ártalmas szegénykéknek?:S

2011. jún. 10. 13:22
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja meg a kis arcán is van szegénynek...az arcát hogy mossam? Nem baj ha belejut ne adj isten a szájába, vagy a szemébe a sampon/víz?
2011. jún. 10. 13:25
 6/16 anonim ***** válasza:
Hm, nem lehet, hogy csak koszos? :D Na jó, komolyan, nézd át az egész testét, ha tűszúrás-szerű sebeket látsz a bőrén, akkor az vlsz tetű lesz. Nézd meg a szőrét is, ha ráragadva látsz nagyon pici kis fehér pontokat, az is élősködő jele. Ha erről van szó, állatpatikában vegyél SH-Rodemectin nevű cseppet, az kiirtja az élősködőket.
2011. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

második vagyok

gemon.ro-s honlapon vannak képek az élősködőkről,és a kezelésük is


fürdetéshez


az enyéim imádnak fürdeni,de csak sima vizzel

viszont amikor hazahoztam a kis bolhásom,akkor mindenki cicasamponnal fürdött,belement szemükbe(fülülre vigyáztam),kis pofájuk is tiszta hab volt,törölgették magukat rendesen:)

de semmi bajuk nem lett azon kivül hogy a bolháska atkamentes lett,a többiek meg nem kapták el(ők megelőző jelleggel fürödtek samponnal)


nem tudod lefényképezni és feltenni ide?

2011. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Harmadik! Gondoltam rá hogy lehet csak a forgácstól van, de most ahogy nézem mintha egyre többet vakarózna. Csak este tudok elmenni a cicasamponért addig ugye nem lesz baja?:S
2011. jún. 10. 14:49
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves második. Próbáltam lefotózni de az a baj hogy fényérzékelős a fényképező és a vakuval teljesen kifehéríti a képet, így nem látszódnak ezek a pici valamik.


Igen most olvasom a gemon.ro-t, írja hogy kiscicáknak való samponnal fürdessem meg őket, de a legjobb a 0,05 %ban pyrethrint tartalmazó cicasampon lenne. Megfogom nézni remélem találok!


Elég lesz ez nekik? Nem kell elvinnem orvoshoz őket valami szuriért vagy bármi?

2011. jún. 10. 14:52
 10/16 anonim ***** válasza:
Vidd el allatorvoshoz!!!!!!!!! a legjobb ha elviszed.
2011. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!