Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe nyuszi megfázik ha...

A törpe nyuszi megfázik ha kint van tartva?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy oroszlánfejű törpét, de a házba nem engedik meg. Viszont apum csinálna az udvaron egy hőszigetelt helyet neki. ( hungarocellel szeretné kívülről szigetelni )

Megfázik télen a nyuszi ha kint telel?


2011. jún. 12. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A törpenyuszik nagyon érzékenyek, akár egy kis széltől is megfáznak és meg is halhatnak..
2011. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

az én törpenyuszimnak is van egy saját lakása kint a teraszon, és nem fázik meg, ha körültekintően megtesztek minden óvintézkedést.

rendesen legyen körbekerítve, alulról dupla lappal,hogy alulról nem fázzon fel, és felül is legyen egy vastag lap,hogy a szél ne fújja rá se a havat se semmit. a többi oldal szintén legyen vastag, de legyen minimum 1 oldal,ami átlátszó (akár tyúkhálóval) hogy ki tudjon nézegetni a nagyvilágba. értelem szerűen ezt valamelyik olyan oldalra rakjátok,ahonnan majd nem fogja a szél fújni, de mégis van egy kis tájképe :)

valamint ha tökmagot és szotyit adsz a nyuszinak a kajájához ( nem kell nagy mennyiség ) akkor jó nagy bundát növeszt!!! :)

és az alufóliához ne tudjon hozzáférni,mert megeszi!!

és a ketrec alatt is legyen mindenképp, mi még kartonpappírt is szoktunk alá rakni. a lényeg,hogy alulról rendesen legyen védve és szélvédett helye legyen!!

mi még a hóba is kiengedtük néha:) és utána messziről kapott egy kis infralámpát és akkor egész este ott feküdt előtte és melegítette magát!!

2011. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem tarthatod bent?
2011. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Anyumék nem engedik. :-(

De ha az udvaron van azzal nincsen baja.


Én is úgy terveztem, és mondtam apumnak, hogy legyen rajta ablak. Egy beépített részben lesz kialakítva a nyuszi helye. Teljesen fedett lesz, mert a bicikliket is ott fogjuk tartanai. Mindez fölé tető fog kerülni.

A nyuszi helye nem a földre fog kerülni, hanem valamire ( pl polc szerűség ) ésigen alul felül, vagyis körbe lenne szigetelve.

Őőőő... Az infrát nem biztos hogy engedik. :-(


Régen a kereszt anyuméknak volt házi nyuszi nem is egy, és azoknak a ketrecük nem volt szigetelve, de kint voltak és nem fáztak meg.

A törpék érzékenyebbek?

2011. jún. 12. 14:38
 5/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Nekünk is volt házi nyuszink, esőben, szélben kint voltak és semmi bajuk nem volt.

A törpenyuszim most bent van tartva, és egyik éjjel nagy szél volt, és megfázott...

2011. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Amúgy sokkal jobb, ha bent tartod, és bármikor kiveheted, játszhattok.. Kint magányos lesz :(

Ha kintről beviszed, mindent össze fog pisilni, bogyózni :S


Miért nem engedik?

2011. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azt nem tom. Anyum hallani se akar arról hogy bent legyen. Ha apumon múlna tőle egy egész állatkertet is tarthatnék.

Akkor a házi nyuszi jobban bírná kint?

Végülis nekem mindegy milyen nyuszim lesz csak nyuszi legyen. A legjobban az oroszlánfejű tetszik, de imádom a sima házi nyuszit is.

Ha ivartalaníttatom mondjuk a fiú nyuszit, akkor lehet párban tartani? Már csak hogy ne legyen sokat egyedül.

Nem fogják egymást bántani?

2011. jún. 12. 15:21
 8/21 A kérdező kommentje:

Be nem vihetem soha. :-( Szal bent nem fog bogyózni. :-(

Bár úgy lenne. :-D

2011. jún. 12. 15:23
 9/21 anonim ***** válasza:

A nyúl nem társas lény.

2 fiú bántaná egymást, 2 lány is összeverekedne.

Ha az egyiket ivartalanítod, akkor az sokba kerül, annyit meg biztos nem fogtok rákölteni, ha bent se tarthatod.


Azért az indokot kérdezd már meg. Egyáltalán nem büdösek, nem hangosak, tündériek a nyuszik. Én elképzelni sem tudom, hogy milyen lenne ha reggel nem úgy kelnék fel, hogy nyalogatja a kezemet, ami lelóg az ágyról, és simogat az orrával.. :)

2011. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha be se viheted, felejtsd el az egészet.

Mégis akkor hol ugrálna?...

Napi kb 2 órát ki kell engedni, kb 1 hét után megunnád, hogy 2 órán keresztül figyelj rá..

2011. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!