Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baja lehet a tengerimalacnak...

Baja lehet a tengerimalacnak ha valamilyen bogár megcsípi?

Figyelt kérdés

Nyilván egy lódarazsat megérezne, de mondjuk ha szúnyog csípi meg lehet valami baja? Itt a nyár, nekünk kertes házunk van, földszinten van a szobám és félek, hogy mi lesz ha bejön ez a nagyon nagy invázió. Most akarok majd szúnyoghálót felrakni, de így is betudnak majd jönni az ajtón. Az meg nem állapot, hogy mikor kimegyek a szobából ajtó-ablak minden becsuk, hatszor ellenőrzöm, hogy nincs-e bent macska vagy valamilyen rovar ami csíphet, aztán meg ha vissza megyek akkor ajtó-ablak kinyit megint.


Plusz még lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e olyan oltás, amit kifejezetten ajánlanátok, hogy adassam be a malackáimnak?


Válaszaitokat előre is köszönöm!

20L


2011. jún. 12. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen mint a legtobb tobbi allatkanak.
2011. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

max ha darázs,vagy valami olyan amitől neked is bajod van



nekem is van 4 malackám,mászott már be hozzájuk hangya is,meg is csipték őket,de nem lett bajuk,látta doki is


kifejezetten oltás nem kell nekik,maximum ha külföldre akarod vinni,de ahhoz több papir is kell orvostól,azt ugyis mondja


de egyébként náluk nincs oltás

2011. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Remélem tényleg nem lehet bajuk szúnyogtól.

Akinek van még tapasztalata írhat:-)

2011. jún. 12. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg szúnyog csípte meg a miénket, aki ráadásul kopasz, tehát eléggé látszott a rózsaszín kis krumpli testén a nagy piros folt egy kis dudorral a közepén, egy hét alatt szépen felszívódott,most is itt kutymorog elégedetten, úgyhogy nem hiszem hogy baja lenne. perzse darázsra, nagy pókra ez nem vonatkozik, de hát azok meg csak nem tudnak bejönni a szúnyoghálón :)
2011. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves harmadik válaszoló!

Te nyugtattál meg 100%-ban. Most kaptak egy új, nagyon tágas ketrecet a malacok, plusz egy szúnyoghálót az ablakra, úgyhogy teljes a felszerelés, újult erővel vágunk neki a veszélyeket rejtegető nyárnak:D

2011. jún. 17. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Ne aggódj, nekem 10 éve vannak malacaim, és szúnyogok is a házban, de soha nem lett semmi bajuk.

Szerintem nehéz dolga van egy szúnyognak a szőrön átcsípni, de még nem is láttam, hogy körülöttük ólálkodott volna egy.

2011. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!