Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ugye ki fogja bírni a patkányo...

Ugye ki fogja bírni a patkányom a 3 órás buszozást?

Figyelt kérdés

már vagy fél éve szeretnénk patkányt a párommal, csak a mi környékünkön nem nagyon kapható.Ő most egy hétre elutazott, aztán ma felhívott, hogy vett nekünk patkány (csuklyás) mert ott volt tök olcsón.

ma jön haza,és 3-3,5 órát fog buszozni:S ugye ki fogják bírni a patkányok ?:O

Mit tegyen be a dobozába indulás előtt? gondolom kaja, + valami zöldség ?


2011. jún. 14. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Egy javaslat: ne dobozba vidd, hanem hordozóba. A dobozból kirágja magát, és nagyon sötét is, zárt. Legyen alatta valami rongy. Legyen nála egy itató, ha leszáll a buszról, kínálja meg vízzel. Pár szem mag bőven elég neki az útra. Semmi bajuk nem lesz, csak arra figyeljen, hogy ne melegedjenek túl, tehát egy jégakku, vagy egy palack fagyasztott víz rongyba betekerve jól jöhet melléjük. A helyük, mire hazaérnek legyen berendezve, és 3-4 órán át semmiképp ne szekáljátok őket, de legjobb, ha 1-2 napig, amíg megszokják a helyüket, mert elég stresszes az utazás. A legjobb, ha rácsos hordozóban utaznak, de szokták táskában is vinni őket, bár ezt, mivel nem ismerik a párodat, nem ajánlom, mert csak gazdival jó, és lássuk be, őt akkor még nem fogják gazdának tekinteni. ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan:)
2011. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
nem kel még egy? ingyen adom
2011. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Szerintem kibírják! Ha patkányaimat viszem valahová, teszek be nekik almot (bár nem sokat nehogy kirugdossák) itatóban viszek vizet az útra meg egy kis rágcsálnivalót (esetleg zöldség akkor ha csak úgy tudjátok megoldani az itatást. Meg még egy dolog: ha stresszes - márpedig jellemző, idegen környezet - előfordulhat hogy meghajtja.), de nem teszem be nekik nehogy az alomban végezze :) Még esetleg rakhattok be nekik valami kis házikófélét (kilyukasztott kis kartondoboz is megteszi) ahová el tudnak bújni a kellemetlenkedők elől :D (hidd el a csodájukra fognak járni...) Esetleg a ház alá összevágott rongyot de csak akkor ha hideg van. (ami most nincs)

Szerintem ennyi nagyjából :) :) Sok szerencsét a szállításhoz és örülök hogy bővül a patkányosok tábora!

2011. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja igen elfelejtettem írni hogy szállítóba teszem ezeket (ilyen műanyag, van füle is). Érdemes rá beruházni, mert később is hasznos (ha viszed őket sétálni vagy ne adja az ég, dokihoz kell menni) előző voltam.
2011. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
sajnos hordozó nincs még, és a nő a boltba csak gy dobozba tette be őket:( nekem nem volt még patkányom, csak pár hörim, és őket is mindig dobozba tették a boltba, ezért gondoltam h nagy gáz nem lehet belőle ha abba maradnak. Itatót meg ezért nem meri beletenni, nehogy kicsöpögjön a víz, és elázzon a doboz alja:S mert ugye egy sima papír dobozról beszélünk.:\ de gondolom a nő kilyukasztotta a dobozt, meg mondtam h nyissa ki óvatosan majd a doboz tetejét, h legyen levegő:\
2011. jún. 14. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Az itatót nem kell betenni, az a lényeg, hogy csak külön mondjuk kézben vinni, vagy az állomáson töltsön bele vizet, addig meg tegye el üresen. A patkányok jobban szoktak próbálkozni kijönni, úgyhogy lehet, hogy hamar kirágják magukat, akkor viszont gáz van. Nem tudna venni az állatkereskedésben egy rácsos hordozót? Mint utánam írták, máskor is jól jön. 1. voltam
2011. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem, sajna már nemtudott venni, ha minden igaz, most 3kor indult a busza:S túl későn szóltam neki, nem volt ideje már elmenni megvenni. remélem azért nyugisan ellesznek, és nem lesz baj a buszon:( egyébként meddig élnek ők?:)
2011. jún. 14. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Általában 2-3 évig, remélem épségben megérkeznek:)
2011. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem a párommal, az eladó csaj megesküdött neki, h nem fogják kirágnia dobozt, szóval most nagyon remélem h igaza van. egyébként azt mondta tök jól bírják, össze vannak kucorodva aztán csak néznek hogy mivan:) Énis nagyon remélem, alig várom hogy lássam őket:D 2 fiú egyébként.Igaz az hogy a fiúk büdösek?:S nekem ezt úgy mondták, ezért akartam kislányt, csak az nem volt:S
2011. jún. 14. 15:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogy is! Nem büdösek egyáltalán, ahogyan a lányok sem, ha megfelelően vannak takarítva. Egyformák, csak a méretük más. Meg a fiúk olyan mackósabbak, a lányoknak meg "gonosz patkány" fejük van. Nekem két lányom van:) Őket jobban lehet tanítani, mert kitartóbbak, és mániákus gyűjtögetők....:)
2011. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!