Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac etetés, és...

Tengerimalac etetés, és mennyit adjunk és mit adjunk nekik?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk 2 tengerimalackát és még nem vagyunk túl jártas benne hogy mennyit? naponta hányszor? és miket adjunk nekik enni ????
2011. jún. 16. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Aggyá neki rendese' ne csak iJJen tápot aggyá, aggyá neki zőccséget is, me kiszárad a szegény jószág a bőribű, egyébként meg visít mint a disznaj ha íhös, az etetés időpontyát is megszokja, nézzé neten pár dógot, ölég hasznos. Ha idösanyád is óvassa, az meg aggyon neked heJesírási szótárat, neki a Isten meg türelmet hozzád. Csumidázom a brucujkádat csillagvirág, puszil Árpi bá'
2011. jún. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Jó beszé az öreg, fogaggyad meg a tanácsajit!
2011. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
41%

az én két malacom uborkát kap leginkább.salátát néha.répát nem szeretik annyira,de az is kell.adhatsz nekik almát,görögdinnyét,krumpli héjat,borsot héjastul.megeszik a karalábé zöldet is,a petrezsemlymet és joformán minden zöldséget amugy.széna legyen mindig!!!vizet van amelyik iszik van amelyik nem.enyémek ubit kapnak csak.napi 1-et lazán bemajmol a 2,de nem kell annyi szerintem nekik.amikor 5 malac volt azok is napi 1et kaptak csak.adhatsz nekik füvet is szeretik nagyon.van mag is,de a bolti pepe meg ilyeneket nem eszik meg.buzát,kukoricát,szotyit se.a borsopehelyt igen,de vegyes magot vegyél nekik,hátha ők szeretik.és sokszor esznek naponta :) reggel mikor felkelsz adj nekik két-két szelet ubit.és 3oránként adhatsz nekik,vagy amikor elfogyott...nem lehet orához kötni szerintem.vagy ha elfogyott raksz be,vagy amikor visitanak akkor már tuti éhesek :D

jo malackodást ! egy nemsokára 2kismalacos csajszi :D

2011. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

xDDDD

Első, mekkorát szakadtam ezen xDD

2011. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó válaszolónak :D
2011. jún. 16. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDDDDDDD hát ez feldobta a napomat:D:D:D::D:D
2011. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Széna mindig legyen előttük, az legyen a fő táplálék. Mellé gyümölcsök, zöldségek (alma, répa, körte, cékla, sütőtök, cseresznye stb.) Szinte bármilyen idénygyümölcsöt és zöldséget kaphatnak, kivéve a salátát, káposztát, karalábét és egyéb puffasztó dolgokat. Tápból ne magkeveréket vegyél! Vannak direkt tengerimalacnak való tápok, abból is lehetőleg olyat vegyél, amiben nincs szotyi, kukorica, meg egyéb színes marhaságok.
2011. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én tengeri malacomnak füvet adok, naponta legalább 3x. A kendvence a gyermekláncfű. De persze kap még mellé vizet, és száraz kaját is, meg zöldségeket. De én most a füvet tartom fő táplálékának. De télen nem eszik füvet.Már megvan a tengerimalacom 4 éve és még semmi baja nincs.
2011. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogyan a többiek is elmondták:

- fő táplálék a széna, ez mindig legyen előtte

- tápot (speciális teljesértékű tengerimalactáp, javaslom a Versele-Laga termékeit) napi 1x, én egy szűk maroknyit adtam per fő

- zöldség-gyümölcs napi 2-3x (keveset: uborka, paprika, csumája is, alma, barack, dinnye, zeller, répa, fű, tyúkhúr, pitypang... minden mehet, amit NE: krumpli, saláta (esetleg kevés), karalábé, káposzta, brokkoli

- víz: önitatóból, napi 1x, nagy melegben napi 2x frissítve, ha lehet, nem jéghidegen adva


Hasznos linkek:

[link]

[link]


Legyen sok örömöd bennük :)

Remélem, azonos nemű malackáid vannak. Érdemes kettejüket egy 100x50-es ketrecben tartani, házikóval, bújókkal, függőággyal, emelettel. Legyen mindkettejüknek külön tálkája.

2011. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszolókanak és igen csináltattunk nekik ketreces amiben nagyon szeretnek majd futkározni

ez az: [link]

2011. jún. 16. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!