Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyúl tényleg nem...

A törpenyúl tényleg nem legelhet füvet?

Figyelt kérdés
Kedden vettem, és az állatkereskedő azt mondta, hogy nem csak vizes füvet nem ehet, hanem egyáltalán nem... IGAZ? SÜRGŐS!
2011. jún. 16. 18:47
 1/10 anonim válasza:
Igen igaz, csak megszáradt füvet ehet, azaz szénát.
2011. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
egyáltalán?
2011. jún. 16. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez butaság. Én pl. ebben a pillanatban jöttem vissza a kertből a két nyuszimmal. Mindketten szeretnek legelészni, utána olvastam, hogy tényleg lehet. Csak az a lényeg, hogy ne rágjanak meg semmi mérgezőt. De sima füvet nyugodtan rághat. A természetben mégis mit esznek? Lelegelik, kiköpik és kiteszik a napra?
2011. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ez logikus

1-1

:DDDDDD

2011. jún. 16. 19:14
 5/10 anonim ***** válasza:

19:03 vagyok.

Én így szoktam őket legeltetni:

Rájuk csatolom a hámot. (csak pórázzal szabad kivinni őket, különben lazán megszökhetnek). Olyan helyre viszem őket, ahol tuti nincs kutyapisi/kaki (van két kutyánk, akiket addig az udvar elejébe küldök és kizárom őket). Ha rágnák a bokrot, vagy bármit, ami nem fű, akkor visszafogom őket. (a legtöbb egyéb növény a nyuszi számára mérgező, nem kockáztatok).

Ja, és lényeges, hogy ne eső, vagy locsolás után vidd ki, hanem amikor száraz a fű, mert nedveset valóban nem ehet.


És ne a legnagyobb melegben, mert könnyen hőgutát kapnak. Így estefele viszont már lehet.

2011. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk kint élt a kertben a nyulunk, egészséges csirkeszaron nőtt füvet rágott fél életében. Nyugodtan eheti a tiéd is, de persze ne a lakótelepi kóborkutyák által összepisiltet, hanem valami viszonylag tiszta területen nőttet.
2011. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vidéken élek... :)

Van kertünk...

2011. jún. 16. 21:41
 8/10 anonim ***** válasza:

fokozatosan kell hozzászoktatni, ha kicsi még, akkor kb. 3 hónapos korától... ha nem így csinálod, meghajthatja... valószínű még életében nem evett friss füvet, ezért mondták, hogy ne adj neki...

szóval csak fokozatosan adagold neki, akkor nem lesz baj, hozzá kell szoktatni

2011. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kb negyedórát de kint volt...

Csináltam egy videót, az 1. sétájáról...

Ha van kedvetek nézzétek meg!

Illetve mondjátok meg, mennyire "nyúlbarát" a kert :D

http://www.youtube.com/watch?v=ngE2JVonzYU

2011. jún. 16. 23:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Ehet füvet cs nem sokat mer ha túl sok nedves füvet eszik elrontja a gyomrát de szárazatt ehet eminyi jól esik neki
2011. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!