Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fogyókúrát ajánlotok...

Milyen fogyókúrát ajánlotok törpenyuszik számár?

Figyelt kérdés
Lassan két éve boldog gazdija vagyok egy oroszlánfejű törpenyuszinak. Széna víz mindig van előtte, tápot napi egy-két kávés kanálnyit kap és persze zöldségeket. De azt veszem észre hogy napról napra nagyobb a tokája még akkor is ha egésznap kivan engedve és rohangálhat.
2011. jún. 21. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor kiengeded, futtasd meg kicsit, és kapjon kevesebb kaját!((ugyanannyi zöldség, kevesebb táp, mert a tápokban általában sok a zsír, bírni fogja úgyis ha kevesebbet adsz neki, az éhezés jobb neki, mint ha elhízik!!
2011. jún. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Halywood táp nagyon jó, abból is elég 1-2 kávéskanál, és nem is hizlal annyira mint a többi táp, egyébként is nagyon jó minőségű, megéri váltani rá, nincs benne ízfokozó meg hasonlók.

Futtasd többet, és változtass esetleg a zöldségek fajtáján, mennyiségén. A sárgarépa, alma, mindenféle gyümölcs pl. elég hizlaló, ezeket csak kevesebbet adj neki.

A bolti nyalánkságokat ( ha kap) , dropszot, mézes izé-mizét, meg el kell felejteni, ezek is hizlalnak + nagyon károsak is.

2011. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
dropsot meg hasonló mézes mázos vackokat nem adok neki, most éppen vitakraft tápot vettem neki és normál nyúltáppal szoktam összekeverni (eddig nem volt vele baj)
2011. jún. 21. 12:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Normál nyúltáp alatt a házi nyulaknak való tápot érted? Mert az nem túl jó, hízónyulak igényeinek lett kifejlesztve, tele van lucernával ami baromira hízlal. Kifejezetten törpenyulaknak való tápot kéne venned csak ami csökkentett energiatartalmú. A halywood-ot sokan dicsérik, jó az árérték aránya és nagyon egészséges is, más kérdés hogy az én nyulam pl rá sem néz, nem eszi meg. Én versele-laga cuni-complete-t adok neki, imádja és jó kondiban is tartja, egyáltalán nincs elhízva. Szóval én mindenképpen tápváltást javasolnék.
2011. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!