Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vonaton (IC-n? ) lehet vinni...

Vonaton (IC-n? ) lehet vinni hörcsögöt vagy fizetni kell érte?

Figyelt kérdés
Szerszámos táska méretű szállítóban vinném őket. Vagy inkább tegyem a dobozt egy nagy táskába, hogy ne lássa senki?
2011. jún. 22. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de inkább tedd egy nagy táskába. Sok pica allergiás rá, "jaaj, egér" meg hasonlok.
2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha el tudod dugni úgy, hogy azért levegőt is kapjon és bevállalod azt, hogy furán néznek rád mert zörög a táskád magától, akkor nem kell fizetni. Egyébként élőállat viteldíj van, de az nem egy nagy összeg, közelébe sincs a rendes vonatjegy árának.
2011. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jaaj, haggyad már! tedd be egy neki való szállítóboxba, és vidd.

egy kutyáért sem fizetnék, de sajnos kell.

egy ilyen picur kis állatért pofátlanság lenne pénzt kérni!

2011. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A vakvezető kutya kivételével nem vihető be élő állat


* az 1. osztályú kocsiba,

* az étkezőkocsiba,

* a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


szóval IC-n nem lehet vinni

2011. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már, senki nem fog érte szólni! Én is vonattal hoztam haza anno az egeremet és egyszer a hörcsögöt is, egyik alkalommal se szólt a kalauz. Sőt még gekkót is így hoztam, mind ott volt mellettem vagy az ölembe(szállítóba persze). Vagy kifogtam a rendes kalauzokat mindig. :)
2011. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tedd a nagyobb taskaba a kisebbet. Horcsogomet harom éven keresztul szamtalanszor utaztattam a Budapest-Szeged vonalon IC-kocsiban, ketrecestol. A ketrecét egy nagy sporttaskaba tettem, amin résre nyitva hagytam a cipzarat, senki sem latta, mi van benne, csomagnak nézhették, ha egyaltalan foglalkoztak vele. Zorogni nem zorgott, mert egész uton szunditott. Nagyon megszokta igy, sosem volt gondunk. Bezzeg a sima kocsik rém huzatosak, azért sem akartam ot ott szallitani. Heringesdoboz + huzat. Nehogy fizess érte, hasznalj taskat.
2011. jún. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyszer a ketrecükben hoztam haza a degukat, másodosztályon, szólt a kalauz, hogy nekik már kellene jegy, utána mindig vettem jegyet, de egyszer a pénztáros furcsán nézett rám, hogy miért akarok jegyet venni nekik

szerintem a kalauz is csak azért szólt, mert a ketrec tényleg nagy volt, szerintem ez zavarta jobban, egy kisebb szállító boxért nem szólt volna, észre se vette volna

2011. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!