Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma vettünk egy törpenyuszit,...

Ma vettünk egy törpenyuszit, kis vadóc! Hogyan szelídítsük meg? 0Elszalad ha megakarom simogatni, ha kicsit kiengedem a ketrecéből bebújik egy sarokba. Kb.1 hónapos

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem csoda hogy fél pláne egyedül.Nagyon pici még hiányzik az anyukája.Szeretgetni kell majd megenyhül.
2011. jún. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pár napig még ilyen lesz mivel új neki minden: környezet, hely, emberek. hagyjátok a ketrecében hadj nyugodjon meg közben beszéljetek hozzá halkan nyugodtan. aztán jöhet valami finomság a kezetekből. ezzel megtanulja h tőletek nem kell félni. (:

és azután be is nyulhattok a ketrecbe és onnan is kínálhatjátok sok-sok finomsággal. :DD és végül biztos meg fog bízni bennetek. nagy öröm lesz a nyuszi tartás. (:

sok sikert!!! :DD

2011. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3 napig nem szabad kivenni a ketrecéből!!!
2011. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem szabad?Akitől én hoztam,azt mondta,hogy ez hülyeség nyugodtan ki lehet venni.Mikor én megvettem este értünk haza,szóval akkor már rögtön betettem a ketrecbe,de másnap kiengedtem és semmi baj nem lett belőle.Oda is jött hozzám rögtön.

Kérdésre válaszolva,legyél türelmes,beszélj hozzá,próbáld kézből etetni:)

2011. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy még kb. 2 napig hagyd a ketrecben.. Ez azért fontos, hogy megtanulja, hogy ott biztonságban van. Utána kiveheted, de a ketrec ajtaját mindig hagyd nyitva, hogy lássa, hogy oda bármikor visszamehet. Ha meg akarod szelidíteni azt ajánlom, hogy ne te vedd ki a ketrecből, hanem inkább csalogasd ki valamilyen finomsággal, ha kijött simogasd meg és közben add oda neki. Ezzel megtanulja, hogy nem kell tőled félnie, hiszen te vagy a finomságok forrása :) Előbb utúbb magától is ki fog jönni :)
2011. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszonom a válaszokat,majd próbálkozok:-)
2011. jún. 27. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:

1 hónapos = 4 hetes

az nagyon kevés!!!minimum 6 hetesnek kéne lennie! csak akkor szabad őket elhozni!

2013. máj. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!