Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek?! (dzsungáriai...

Mit tegyek?! (dzsungáriai törpehörcsög)

Figyelt kérdés

Kaptam szombaton két kis hörcsögöt, még kicsik nagyon,. de már le lettek választva.Egy lányt és egy fiút hoztunk el, de ők testvérek... És én nagyon be vagyok ijedve most, mert mi történik akkor ha fialni fog a lány? Nem azért mert nem szeretnék kishörcsögöt, csak eléggé elszomorító látvány lenne az ha a testvérség miatt betegek lennének a kicsik. Az állatkereskedésben, ahol vettük őket, azt mondták nem baj hogy testvérek, de a torpehorcsogok.hu-n azt olvastam hogy legalább 4 generációt kell várni, de ajánlott akár 5, 6 is.

Mivel még csak háromhetesek sincsenek, még nem kell aggódnom, majd néhány hét múlva...Nagyon nem szeretnék beteg kishörcsögöket.


2011. jún. 27. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt fiú-lány testvérpárom. Kb. 2 hónaposan érik csak el az ivarérett kort, semmi bajuk nem volt a piciknek, egészséges volt mind :) Én sem így terveztem, de így alakult, később tudtam csak meg, hogy testvérek. A lényeg, hogy ha picik lesznek, akkor ne hagyd őket hónapokig az anyjukkal, mert azzal is "összejönnek", szóval nagyon beltenyészet ne legyen, de egy párocskából még nincs gond szerintem.
2011. jún. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, egy kicsit megnyugtattál:)

Várok még válaszokat!:)

2011. jún. 27. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is testvérpárom van, és így lettek picik. 8 született, mindet fel is nevelte az anyjuk. Őket elajándékoztuk. Teljesen egészségesek voltak.

2011. jún. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Basszus, legalább ne buzdítsuk már a beltenyésztésre! Lehet, hogy nálatok épp nem volt semmi gond, de nála attól még lehet. Ki tudja, hogy ez a 2 kölyök is hány generáció óta beltenyésztett? Ne mondja senki, hogy egészséges dolog, pláne tök ismeretlen hátterű állatokkal.

Kedves kérdező! Válaszd csak külön a hörcsögöket (legkésőbb 2 hét múlva). Amúgy is jobb nekik egyedül, magányosan élő állatok. Az állatkereskedésre meg ne hallgass, nyilván nekik az a lényeg, hogy el tudják adni az állatokat. Ráadásul leválasztották őket alig 3 hetesen hetesen... szegénykéim, nagyon picik még.

2011. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem magányos állatok... néha összekapnak az igaz, de nem véletlenül alszanak folyton összebújva. Ráadásul ha meghalt az egyik, akkor a másik magányosan gubbasztott...


első voltam

2011. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Ja. Ezt azoknak mondd, akinél a "néha összekapásból" az lett, hogy az egyik megölte a másikat. A dzsungáriai törpehörcsög a természetben is magányosan él, csak a szaporodás idejére találkoznak. Tény, hogy ha kicsi koruk óta együtt vannak, akkor a különböző neműek elvannak egymással, de ettől függetlenül megeshet, hogy elfajul egy veszekedés köztük. Különböző neműeket viszont egyáltalán nem ajánlatos együtt tartani, a kérdező szempontjából 2 okból is: 1) a nősténynek nem fog másból állni az élete, mint vemhességből és kölyöknevelésből, és ez igencsak megrövidíti az amúgy se túl hosszú életét. 2) Testvérek!!! Minek kell a valószínűleg amúgy is beltenyésztett szerencsétleneket még tovább szaporítani, ráadásul egymás közt???
2011. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Nekem évekig voltak dzsungijaim, velem ne beszélj így kedves előző... Először volt fiú-lány, olyan szempontból tényleg nem túl jó, hogy szegény kislány élete csak vemhességből és szülésből állt, ezek után nem is tartottam többet külön neműeket együtt. Viszont az egyneműek tökéletesen megvoltam, tapasztalatom szerint kevesebbet is veszekedtek, ha kiskoruk óta együtt vannak, akkor biztos semmi baj nem lesz, ha később kerülnek összeszoktatásra, annak is megvan a maga módja, nyilván nem csak annyi, hogy beteszem mellé, hanem szoktatni kell. Így is vagy összejön vagy nem, de általában sikerül. Az, hogy felnőtt korukban nehezen szoknak össze, nem jelenti, hogy magányos állatok. Nekem nagy emeletes ketrecben volt 5-6 höri is egyszerre, semmi bajuk nem volt, játékosak, vidámak voltak, néha kisebb összezörrenéssel :) Csak tudni kell velük bánni... ennyi.
2011. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező..annyi eszed nincs,h ha az egyik fiú a másik meg lány,állatok=ösztönlények,tehát mindenképp lesznek kishörcsögeik?! tök jó h utánaolvastál,de odáig már nem jutott a tekinteted h nem célszerű együtt tartani őket? szépen külön eléldegélnek,jól fogják érezni magukat és ha piciket szeretnél,akkor nézz be pár másik állatkereskedésbe,ahol kizárható,hogy ugyanabból az alomból vannak hörcsögök és vegyél hozzájuk 1et-1et és akkor minden szép és jó lesz...de készülj fel h bírnod kell terráriummal/ketreccel...elég durva rendellenességek jöhetnek létre beltenyészetnél,nem éri meg kísérletezni vele az állatok érdekében sem
2011. júl. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1) A dzsungáriai törpehörcsögökről több helyen is azt olvastam, hogy ez az egyetlen olyan hörcsögfaj, amelyikben a párokat együtt is lehet tartani, de néha megesik, hogy az egyik megeszi a másikat.


2) Egyneműeket NEM szabad együtt tartani, mert szintén megehetik egymást, egyik ismerősömnél ez elő is fordult, pedig a két nőstény hörcsög testvérek voltak.


3) Az én hörcsögeimet (fiú-lány) direkt olyan helyről vettük, ahol ismertük az eladót, és mondta, hogy amikor hoznak hozzá kis hörcsögöket, úgy rakja őket külön terráriumba, hogy még csak véletlenül se legyen beltenyészet, és úgy is adja el, hogy a vásárlóknak sem testvéreket ad.


4) A nőstényt nagyon megviseli a sok fialás és nevelés, szóval nem tanácsos egész életükben együtt tartani őket, mert akkor még hamarabb halnak meg, mint két év (legalább is a nőstény).


5) Ez nem igaz, hogy egészséges utódok születnek!!! Volt egy ismerősöm, akinek testvérpár hörcsögei voltak, és az öt kicsiből HÁROMNAK csak az egyik szeme nyílt ki és tök betegesek voltak!!! Szóval akinek nem lettek ilyen genetikai hibásak, annak csak szerencséje volt...Ráadásul az ilyen nyomik semelyik kereskedésbe nem kellenek, elajándékozni meg végképp nem tudod...


6) Az én hörcsögeimet három-négyhavonta rakom össze és így várom a kicsiket. Azt is sok helyen olvastam, hogy nem ismerik meg egymást, ha sokáig külön vannak. Nos, nekem megismerték egymást, sőt SOHA nem veszekedtek. Egyszer-kétszer csipognak egy kicsit, utána meg csöndben vannak.


7) Fialáskor, ha nem akarod, hogy meghamizza a kicsiket, adj a szülőknek egy fél kisujjkörömnyi trappista sajtot, hogy egyenek állati fehérjét. De jó kukac is.


Na, úgy hirtelen ennyi jutott az eszembe.


Amúgy csak gondolj bele: te elvennéd az unokatesódat és örülnél, ha félszemű fogyatékos gyerekeid lennének??? :S

2011. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!