Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a nyulam?

Miért csinálja ezt a nyulam?

Figyelt kérdés
Ma elkezdte azt hogy amikor benyúlok hozzá elkezd morogni és körbe futkosni és a szőrét is szokja tépni.És valamikor átkattan neki és nem csinálja.Miért van ez?
2011. jún. 28. 11:27
 1/5 anonim válasza:
Rám akkor morgott a lány törpenyuszim, amikor terhes volt, és az utolsó hétben már a szőréből is tépkedett ki, hogy elkészítse a fészket a születendő kisnyusziknak. :) Viszont, ha erre semmi esély sincs, hogy terhes, akkor nem tudom, miért csinálja ezeket a dologokat, :/ :S
2011. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állvemhesség is szóbe jöhet. Minden állatnál meg van. Én a mopszimmal járok kutya pszihologushoz mert neki se volt gyereke és eggyáltalán nem tudtam, hogy bekattan és felneveli a plüss kutyáját. Elég gyászos napok voltak de már talán túl tette magát.:) Ivartalanítottam azt mondta a doktornő, hogy ez segít így nem lesz áll vemhes.
2011. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)A bakok is viselkedhetnek igy?
2011. jún. 28. 16:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál az az ivaros nőstény nyulakra jellemző tünetek. A nőstények agresszíven védik a területüket ezért morog ha benyúlsz hozzá a ketrecbe. A szőrét azért tépi mert abból készítenek fészket az anyanyulak és habár a tied nem vemhes de mégis úgy érzi magát, ezt hívják álvemhességnek. Az enyémmel is meggyűlt idén a bajom olyan vehemenciával vetette bele magát a fészek építésbe hogy 2 napig csak azzal foglalkozott... Aztán ha elmúlik a késztetés akkor lenyugszanak.

A bakok ivaros viselkedése teljesen más, ők nem védik morgással, harapással a területüket, hanem jelölgetnek a vizeletükkel és előszeretettel udvarolnak, akár az embernek is. Hümmögnek, szaladgálnak az ember lába körül, párzó mozdulatokat végeznek.

Ha téged zavar ez a viselkedés akkor javaslom az ivartalanítást.

2011. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt is csinálja amit leirtál a bakokról(követ mindenhova,hümmög,szaladgál a lábamnál).De csak ma kezdte el azt amit leirtam.
2011. jún. 28. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!