Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehöri viselkedés?

Törpehöri viselkedés?

Figyelt kérdés

A tegnap este kivette a dzsungáriai törpehörcsögömet a ketrecbe és bevittem a fürdőbe.Ott a tükör elé álltam és az arcom mellé tettem.Nagyon aranyos volt a pofija gondoltam lefényképezem, deamikor nyúltam volna a telefonomért ő elkezdte nyalogatni az arcom majd jól megharapott.És mostanában csinál ilyeneket,hogy nyalogat majd jó erősen megharap.Szóval ezután nem erősen,de megüttem párszor a kicsi orrocskáját az ujjammal.Ha megütöm akkor legközelebb félni fog tőlem ha felemelem a kezem vagy többet nem fog harapni,mert megüttem.



Ja és mégvalami:

Egész apró hörcsögkorától nem hagyja,hogy normálisan megfogjuk.Csak úgy lehet kivenni,mint ahogy a kutya viszi a kölykeit a szőrűktől.Másképp harap.Ha egy vastagabb kesztyűt felvennék és úgy próbálgatnám?Az esetleg jó volna,mert ugye nem érezném ha megharap.De neki az nem lenne fájdalmas?


2011. jún. 29. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Naaa... nem nyúzzuk a hörit. Szoktatni kell a simogatáshoz is, legjobb lett volna kiskorban. Eleinte csak nyúlj be hozzá, kajával pl. Szokja a kezedet, utána lassan odateszed a kezed, hogy másszon bele, simogatod, majd ezután veszed ki rendesen. Utálják, ha a "grabancánál" fogod meg, akkor akar harapni, csak nem tud.
2011. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

*kivettem

*de amikor

és a végén az első résznek kérdőjel

bocsii...

2011. jún. 29. 16:46
 3/11 A kérdező kommentje:
De ő olyan,hogy megeszi a kaját és azzal megy a dolgára nem mászkál a kezemre...:(
2011. jún. 29. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon idiótán próbálod nevelni, ne haragudj...


Az én hörcsögöm kisgyerekes családba született sajnos, ezért eleinte nem tűrte, hogy megfogjam. Akkor én is a grabancos módszert alkalmaztam. 2 hétig. Az alatt minden nap kivettem a markomba, hozzászokott a kezemhez. Most magától mászik bele, sőt kéredzkedik néha, hogy vegyem ki.

És soha ne bántsd, ő nem kutya, hogy megértse, főleg megjegyezze az összefüggést. Ha bántod, értelemszerű, hogy harap, védekezik. Az enyém soha nem harapott meg, viszont percekig tudja nyalogatni, ha valami kaja maradt az ujjamon.

2011. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő is szokott kikéredzkedni,de kb. négy hetesen vettem és az állatkereskedésbe nem vették ki addig szegénykét.És nekem is a markomban van hát hol legyen?Nem foghatom a grabancától amíg kint van.Ő ugyse mászik bele :(
2011. jún. 29. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:

De szoktasd át, hogy a markoddal veszed ki. Ha eleinte nem hagyja (nyilván nem fogja), hagyd ott. Legközelebb hátha összegyűlik benne annyi szocializálódási igény, hogy belemászik. :)

Hetek alatt látványos javulást lehet elérni, az enyém most 8 hónapos, és akár álmában is kivehetem, ha akarom. Van, hogy már csak kint ébred fel. :)

2011. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De akkor megharap.Vagy vegyek fel egy kesztyűt,hogy ne fájjon?
2011. jún. 29. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jelez előtte? Gondolkodás nélkül harap? Törpehörim még nem volt, de az aranyhörcsögre egyáltalán nem jellemző.

De akkor igen, vegyél kesztyűt.

2011. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen aranyhörcsögöm nekem is volt annak teljesen más a viselkedése őket meg tudtam úgy fogni rendesen. De a törpehörimet nem pedig már egy és fél éves...És nem jelez hanem egyből harap,de annyira erősen,hogy ha pédául az arcomat harapja akkor szó szerint átrepül a kezembe...
2011. jún. 29. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja értem, akkor kifogytam az ötletekből. Kitartást hozzá!

És legközelebb aranyat vegyél. :)

2011. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!