Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassam le a hisztizés...

Szandi070 kérdése:

Hogy szoktassam le a hisztizésről a nyuszimat?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos Bak nyuszim. A probléma vele az, hogy folyamatosan rágja a ketrecet.Szalmája, Vize, Tápja, és még plüssmacija is van, fajátékkal együtt amit fogkoptatása használhat. Szerintem hisztizik. Dobálja a tényárjait , rágja , sőt rángatja a ketrec rácsos részét, pedig szinte egész nap kivan engedve és játszom is vele, csak estére zárom a ketrecébe.
2011. jún. 30. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szidd le!
2011. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nincs semmi baja a nyuszónak és ne szídd le!!!

majd megtanulja,hogy nem megy semmire a hisztivel!

és nem lehet,hogy fáj vmilye azért "agresszívkodik"?

nézesd meg egy orvossal, biztos, ami biztos, azért még fizetni sem kell és te is megnyugodhatsz.

2011. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én sem vagyok hülye , nemdicséérem meg érte... de nemszoktam se szóban se fizikailag bántani.. csak mondom neki hogy nem szabad.. és elhalmozom mindennel ami lekötheti a figyelmét gyümölcsök zöldségek ...de akkor sem haggya abba :) igen erre énis gondoltam , hogy lehet kicsit agressziv, de viszont ha kiengedem bujik hozáám, nem harap és napközben hozásem nyul aketrechez :) ezért gondoltam hogy inkáb hiszti , hogy hogy merjük miőt bezárni estére :)de vesziteni valóm nincsen , ugy hogy majd megfogadom atanácsot és elviszem dokihoz :)
2011. jún. 30. 13:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem agresszió, egyáltalán nem. Az én nyulam is ezt csinálja este és reggel is. Ez teljesen normális mert a nyulaknál este és hajnalban van az aktív időszak, nappal inkább csak pihengetnek. Ha teheted engedd ki este szaladgálni, csak akkor zárd be amikor lefekszel aludni.
2011. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is olvastam hogy "éjszakai " állatok, én általában este 11-12 körül fekszem , és kb ilyenkor is zárom be a ketrecéébe. :S -nagy gond nem lenne a hisztijével vagy az "aktívságával" ha nem egy szobában aludnék vele :D és sajnos nincs módom más helységbe tenni :S:D sose fog akkor erről leszokni? vagy csak addig ilyen aktív esténként míg pici?
2011. jún. 30. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Hmm, hát igen, egy szobában aludni velük nem nagyon lehet az biztos. Én 2 napig bírtam aztán átköltöztettem éjszakára a nappaliba. Igazából valamennyivel nyugodtabb lest felnőtt korában de azért még így is nagyon zajos. Az én 4 éves nyulam olyan ribilliót tud csapni hajnalban hogy csukott ajtókon keresztül is halljuk.:)
2011. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát akkor úgylátom nekem kel őnagyságához igazodnom ésss nappal alszom , este pedig fent leszek vele :D bár kb most is így zajlik nálunk az élet :D
2011. jún. 30. 19:28
 8/8 anonim ***** válasza:

igen ez így van nálunk is, ez természetes a nyusziknál :) nálam dobogni szokott de olyanokat,hogy az emeleten is hallom,hogy mit művel hajlani ötkor..

szóval ezt meg kell szokni nem tudsz vele mit csinálni , néha felkelek és megsimizem ilyenkor és akkor úgy elvan :) annyira aranyosak hogy nem lehet rájuk haragudni sokáig :)

2011. jún. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!