Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etetitek vadászgörényete...

Mivel etetitek vadászgörényeteket?

Figyelt kérdés

Általában mit szoktatok neki adni? Miből áll egy napi menüje? Ha nyers húst is kap, akkor minden nap szoktatok neki adni?

Nem a szakkönyvek által leírtakra vagyok kíváncsi, hanem hogy ti konkrétan mivel etetitek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2011. júl. 1. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A kajája nagy részét (kb 70%) nyers hús teszi ki. Minden nap kap csirkenyakat és/vagy csirke-, pulykamellet, halfilét. Ha van akkor nyulat, borjút.

Egész nap van előtte táp (Acana halas). Néha kap olcsóbb alutasakos kaját is (pl Premiere, Kitekat, Whiskas).

Hetente egy-két nyers tojás, egy kis tőkehalmáj és annak olaja a csirkenyakra öntve. A csirkemellhez szoktam egy kis zabpelyhet is keverni, hogy ne legyen híg tőle a kakija.

Jutalomfalatként kap szárított fehér halat meg pasztát illetve a joghurtos, tejfölölös dobozt is ki szokta nyalogatni.

2011. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kölyökmacska eledellel etetem általában (50%-ban), de szokott kapni húst is. Mindig megfőzöm neki, félek hogy valamit elkap a husitól. Plusz szereti a barackot és a paradicsomot, azt is szoktam neki adni.
2011. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
99%-ban nyers nyúst kap forrázva. A görények húsevő állatok. A macskáknak szánt ételben több olyan van, amit nem tudnak megemészteni (kukorica, borsó). Ez jobb esetben átmegy a bélrendszerükön, de rosszabb esetben bélelzáródást is okozhat. Ebben pedig elpusztulhat az állat.
2011. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: minden nap eszik. Kell is nekik, mert gyors az emésztésük. Már több mint 6 éves.
2011. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az enyém is 6éves reggel este konzervet kap macska kaját enni.. délbe kap nyerhusit és mindig van előtte száraz macska kaja... telejsen egészséges még semmi baja nincs.. és 6 éve így él ! :) sajnos nekünk nem futja mindig nyershusira
2011. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Falun ***** válasza:

nekem 3 ivartalan hímem van.

cat chow kitten (kölyökmacska táp 40% fehérjetartalom) tápot kapnak főleg nyáron (legyek miatt), és mellette forrázott húst (baromfi, nyúl, hal, belsőség) néha tojás.

2011. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!