Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet, ha a törpenyusz...

Mi baja lehet, ha a törpenyuszim már órák óta csak a ketrecében gubbaszt?

Figyelt kérdés

Kora délután kiengedtem, szaladgált, jól érezte magát, és most estefelé megint ki akartam engedni, már órák óta nyitva a ketrec, de csak bent ül. Néha megfordul, vagy lefekszik, helyet változtat a ketrecen belül, de nem olyan aktív, mint szokott lenni.

Máskor mindig egyből kirohan, és élénk, most meg mintha elment volna mindentől a kedve.

Próbáltam csalogatni, kapott enni, jutalomfalatot és mindent amit amúgy szeret, és rögtön enne, de az sem segített.

Nem evett semmi mérgezőt, az összes növény olyan magasságban van az erkélyen, hogy soha nem érné el, más rá káros dolog meg nincs kint, szóval emiatt nem lehet.

WC-re is ugyanúgy ment, rendesen bogyózott, és pisilt is, azzal nincs gond.

1,5 éves holland, fiú törpenyuszi, be van oltva, eddig nem volt semmilyen betegsége..


Lehet hogy csak elfáradt? (Csak tudnám mibe..) Vagy csak simán nincs kedve semmihez? Ennyire nem szokott kedvtelen lenni, aggódok érte.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 2. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a hülye idő miatt ilyen. figyeld, hogy bogyózik-e rendesen, és hogy iszik-e, szénázik-e. ha ezek rendben vannak, akkor olyan nagy gáz már nem lehet, de amint mennek össze a bogyók, esetleg nincsenek, őrli a fogait rögtön orvoshoz kell vinni.

de ha minden rendben a bogyók körül akkor lehet, hogy csak ilyen napja van, mi emberek sem pörgünk mindig 100%on:)

esetleg adhatsz neki egy kis probiotikumot (laktiferm, bio lapis, kisállat patikában kapható, zacskója kb 150-200 ft) egy kis nedves almára vagy paprikacsutkára szórva adhatod neki, bélflórát stabilizálja, segíti az emésztést (megelőzi a bélleállást). majd írd meg, hogy jobban lett-e!

2011. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
visszahúzódó,zárkózott típus lett belőle
2011. júl. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Én is gondoltam rá, hogy talán az idő miatt lehet.

Direkt elkezdtem figyelni és egyszer ment WC-re, a bogyók is normálisak voltak, viszont elég kevés volt a szokotthoz képest. Éjszaka még hallottam, hogy evett is egy kicsit, (tényleg csak 1-2 szemet a magokból) inni nem nagyon.. (csak állt az itató előtt, és szaglászta, de inni nem láttam).

Most reggel egyből kinyitottam mindent, hogy ki tudjon menni, az erkélyen voltam, és egyszer csak ott feküdt kint egy asztal alatt. Annak örülök, hogy ennyit már sikerült elérnem, de ennie/innia kéne még mindig, hátha mégis valami bekerült a szervezetébe, az legalább kitisztulna.


Meglátjuk.. nagyon remélem, hogy jól lesz! De ha estére megint ugyanolyan, akkor elviszem orvoshoz.

2011. júl. 3. 09:37
 4/6 anonim ***** válasza:
vagy összeszedett vmit
2011. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekik is lehet rossz napjuk..
2011. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elvittem ma délelőtt orvoshoz, mert nagyon rosszul nézett ki szegényke, kiderült, hogy fel van puffadva, és azért nem tud rendesen bogyózni. Az erkélyen lévő műfűből harapott ki véletlenül egy darabot, amit amúgy szokott kapargatni, mert régóta van, de eddig sosem nyelte le. Abból került bele valami a szervezetébe, amitől rosszul lett, de kapott egy szurit, infúziót meg kicsi beöntést is, megvizsgálták, más baja nem volt.

Mikor hazahoztam rögtön elkezdett inni, pihent sokat, és már bogyózik és pisil is rendesen, (kicsit kevesebbet mint átlagosan, de már halad a normális állapota felé) és nemrég evett is. Sokkal élénkebb már, és ki is lett engedve, még csak a szobában, de szaglászott, sétálgatott is. :)

Holnap még visszavisszük egy vizsgálatra, de úgy látom, hogy most már nincsen nagy baj.

2011. júl. 3. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!