Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Nagyon valószínű, hogy lesz tengerimalacom/malacaim. Mik a tapasztalatok? Egyedül vagy társaságban szeret lenni? Tényleg szokott visítani? Ehet salátát?


Nem a szakkönyvekre vagyok kíváncsi hanem saját tapasztalatokra


2011. júl. 6. 07:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

szerintem ne vegyél.

Az a helyzet, hogy ez az állatka állandóan szarik. Kitakarítom a ketrecét, és 20 perc múlva, már megint ki kéne takarítanom, mert már megint tele van szarva. :/

2011. júl. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

nekem van 1 malackám már 7 éve, és nagyon aranyos, kehet hogy tényleg sokat kakál, de ha nem egy kis fagyis dobozban tartod, akkor nem kakálja össze 20 perc alatt, simán lehet 2-3 naponta takarítani.

és igen szokott "visítani" ilyen ujizós hangot ad ki, ami nagyon hangos, és ezt akkor amikor éhes és hallja hogy csörög a zacskó vagy nílik a hűtő, mert megjegyzi higy ezekről a helyekről kapja a kaját :D szólval okos ki aranyos dögök ezek :D és megeszi a konyhai maradékot a zöldségekből szal költeni se kell nagyon sokat rá, és igen salátát is eszeik :D bár az uborka a kedvencük :D

2011. júl. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
És éjszaka nem szokott visítani?
2011. júl. 6. 08:19
 4/39 anonim ***** válasza:
ha lefekvés előtt adsz neki kaját akkor nem, max így az első pár napban ameddig hozzászokik a helyhez, bár akkor meg azért nem szokott visítani mert még fél, szal nem fog :D de amikor keltek már egyből ha meghallja hogy nyílik a hütő akk elkezdi :D
2011. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
És mekkora hely kell neki?
2011. júl. 6. 08:22
 6/39 anonim ***** válasza:

Én heti kétszer takarítom, annyiszor elég, és így egyáltalán nem büdös. Azt mondják, jobb párban tartani, de nekem csak egy van, és nagyon jól érzi magát. Boldog malacka, sokat foglalkozok vele, gyakran kiveszem a szőnyegre, csinálok neki "alagutakat", ahol bújócskázhat, játszhat. Tény, hogy szeretnek ide-oda pottyantgatni, pisilni, nem számít, hogy az a szőnyeg vagy a kezed. :)

Ha ritkán vagy otthon vagy nem tudsz vele kellően foglalkozni, akkor mindenképpen kettőt vegyél, így együtt nem unatkoznak. Két azonos nemű legyen!

Az enyém csak akkor visít, ha éhes. Adok neki salátát is, de csak jó megmosva és megszárítva. Ezen kívül imádja a paradicsomot, uborkát, paprikát, sárgarépát (a levelét is), cukkinit, tököt, padlizsánt, mandarint, banánt, almát, a füvet, a pitypangot és még sorolhatnám. A széna nagyon fontos táplálékuk, mindig legyen előtte, illetve friss víz önitatóban! Nekik készült táp napi 1 evőkanállal bőven elég, és napi kétszer kapjon friss gyümölcsöt, zöldséget. Hajlamosak mindent felfalni, ami előttük van, úgyhogy ne egy egész kígyóuborkát tegyél be neki. Ha van még kérdésed, írj, szívesen válaszolok. Persze minden malacka saját kis egyéniség, úgyhogy igazából majd te magad fogod kitapasztalni a dolgokat, én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni.

2011. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Egy malacnak egy kb. 80x40 cm-es ketrec (nekem terrárium van), kettőnek pedig egy 100x50-es szerintem mindenképpen kell, hogy kényelmesen elférjenek benne.
2011. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
A terráriumod milyen magas? nem tud kimászni belőle?
2011. júl. 6. 08:33
 9/39 anonim ***** válasza:
A terráriumom 80 cm hosszú, 40 cm széles és pontosan 35 cm magas. Nem tud kimászni belőle, a malacok nem olyan kimászós, kiugrálós fajták, mint pl. a hörcsögök. Úgyhogy emiatt nem kell aggódni. Bár jó, hogyha nem egy lapos tetejű házikó van neki berakva, amire felugrálhat, hanem egy csúcsos, sátortetejű kuckó, mert arra nem tud felmászni.
2011. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Az én terráriumom 60 cm hosszú, 40 cm széles és 30 cm magas. Az elég egy röfinek? :D
2011. júl. 6. 08:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!