Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Nagyon valószínű, hogy lesz tengerimalacom/malacaim. Mik a tapasztalatok? Egyedül vagy társaságban szeret lenni? Tényleg szokott visítani? Ehet salátát?


Nem a szakkönyvekre vagyok kíváncsi hanem saját tapasztalatokra


2011. júl. 6. 07:46
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Nem kellenek oltások, legalábbis nekem állatorvosok mondták, hogy felesleges. A körmüket állítólag úgy 2-3 havonta le kell vágni. Érdekes, mert az enyémnek 4 éve ugyanolyan hosszú, egyszer vágtam le neki, többet nem kellett.
2011. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
A tied egy nap mennyit eszik?
2011. júl. 6. 09:01
 23/39 anonim ***** válasza:
Reggel és este kap 2-3 féle zöldséget, gyümölcsöt. Mondjuk reggel 1 fél centi vastag karika ubit, egy darabka paprikát és egy nagyobb karika sárgarépát. Este pedig pl. egy darabka almát és egy salátalevelet. Ezen kívül pedig egész nap van előtte széna, amit rágcsálhat és magvak, na meg ugye víz. Ha délben nagyon visít, akkor kap egy darab valamit, pl. egy cseresznyét vagy egy karika banánt.
2011. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
De változó, hogy melyik mennyit eszik, ezt úgyis kitapasztalod, hogy neki mennyi táplálékra van szüksége.
2011. júl. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
És mikor a tied még nem szokta meg a helyét, nem harapott?
2011. júl. 6. 09:18
 26/39 anonim ***** válasza:
Nem harapott egyáltalán, inkább félt az első pár napban, és nem nagyon akart barátkozni. Az első nap inkább nem kell nagyon hozzányúlkálni, max. beszélni hozzá, kicsit simogatni, de kivenni inkább ne. Hagy szokja meg előbb a helyét. Aztán már jöhet a simi, kis időre kiveszed, de nem biztos, hogy kedve lesz szaladgálni, annyira meg lesz lepődve a drága. De szépen fokozatosan hozzád szokik, vedd ki mindennap, legyen sokat kézben (de azért ne nyomorgasd), és hamar megszokja helyet. Egy idő után már igényelni fogja, hogy szaladgálhasson a padlón és kézben legyen.
2011. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Én kettőt tartok ketrecbe. Egyszerű a tartásuk, árban sem olyan vészesek. Én nagyobb kiszerelésben szoktam megvenni mindent és akkor az sokáig elég, meg olcsóbban jön ki.

Ezelőtt terráriumban tartottam, az biztos, hogy sokkal egyszerűbben tisztán lehetett tartani, de a ketrec az egészségesebb a számára, úgyhogy lecseréltem. Most kb minden nap kell porszívózni, mert kiszórják a forgácsot. De ennyi velük a probléma csak. Éjszaka tudok tőlük aludni, reggel meg akkor kelnek, mikor én is. Ha reggel felkelek, tök mindegy, hogy mikor, akkor követelik a kaját.

Tényleg visítanak, de engem nem zavar. (A nimfa papagájom visítása után ez semmi. :D)


Én általában hétvégente takarítom, de ha nagyon büdös, akkor persze előbb. Itató egész nap van előttük, de éjszakára elveszem és úgy nem csörögnek. Tápot reggel-este adok, szénát napközben is szoktam, hogy mindig legyen előtte. Nem bolti szénát veszek, hanem kisbálás szénát (amit lovaknak adnak), 500 Ft és hónapokig elég. Gyümölcsöt, zöldséget meg minden nap kapnak, amikor éppen eszembe jut vagy figyelmeztetnek rá. :)

2011. júl. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a betegségekkel? van valami oylan betegség ami jellemző rájuk és könnyen összeszedik?
2011. júl. 6. 09:46
 29/39 anonim ***** válasza:

A bőrbetegségek gyakoriak náluk (gomba, atka stb.), bár az enyémnek szerencsére még egyik sem volt. Oda kell figyelni, mert ha nagyon sokat vakarózik, hullik a szőre, kopaszodik, akkor valamilyen bőrbetegség állhat a háttérben. De ezekre az állatorvos ad cseppeket és rendbe jön. Csak nem szabad elhanyagolni, mert csak szenvednek szegények. Ami még gyakori náluk, az a daganatos megbetegedések, de ezen kívül más egyéb problémák is lehetnek.

Az én malackámnak pl. veseköve volt, véres volt a vizelete és pisilés közben nyöszörgött szegénykém, nem akart se inni, se enni. Állatorvos az mondta, hogy fecskendővel itassak vele rengeteg vizet, hátha kipisili a követ. Hál'istennek így történt, két nap alatt kijött a kő. Szóval figyelni kell rá, és ha kedvetlennek látod, nem akar inni, enni, csak gubbaszt a sarokban, akkor valamilyen betegségre kell gyanakodni, és állatorvoshoz vinni.

2011. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

tengerimalacok:

min: 100x50-es KETREC!!!! (jobban szellőzik )

min: 2-őt tarts , a tenegrimalacok TÁRSAS lények NEM szabad őket EGYEDÜL tartani!!!!!!!!!!!!!!MERT DEPRESSZIÓS LESZ!!!!!!! (jó sokan monndják h : az én malacom boldog jól érzi magát ,de ez nem kifogás )

igen ehet salátát csak nem túlzott mennyiségben (K-betűvel kezdődő zöldségeket nem adhatsz nekik mer felújódnak)

visítani akkor szoktak ha éhesek!! vagy ez első 1 hétben míg megszokják

ja nekem volt egy időben 8 tengerimalacom (4 évig) naggyooooon boldogok voltak

ja és TAPASZATALATBÓL ajánlom ezt a könyvet : [link] (sztem naggyooon hasznos tanácsokkal van tele és neggyoooon jól olvasd át!!! , jó az ára 1895ft)

2011. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!