Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Tapasztalatok a tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Nagyon valószínű, hogy lesz tengerimalacom/malacaim. Mik a tapasztalatok? Egyedül vagy társaságban szeret lenni? Tényleg szokott visítani? Ehet salátát?


Nem a szakkönyvekre vagyok kíváncsi hanem saját tapasztalatokra


2011. júl. 6. 07:46
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Az interneten annyi betegségről olvastam, ami előfordulhat náluk. Ugye ez nem azt jelenti hogy szinte hetente kell rohangálni az állatorvoshoz, mert folyton beteg?
2011. júl. 6. 10:59
 32/39 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Mondom az enyémnek 4 év alatt a vesekövén kívül semmi baja nem volt. Makk egészséges, úgyhogy emiatt ne aggódj!
2011. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Értem :D Úgy várom már hogy meglegyen.
2011. júl. 6. 11:19
 34/39 anonim ***** válasza:

Az enyémnek volt már gombás fertőzése. De így került hozzánk, csak már azt hittük, hogy javuló félben van, de mégis újra elkezdett hullani a szőre. Az állatorvos megnézte, annyit mondott, hogy bármit vehetünk a gyógyszertárba, ami emberi gombásodásra van. 600 Ft-ért vettünk krémet, külön kellett tartanunk és kb 3 hét alatt rendbejött, minden nap kellett egyszer kenni.


De ez nem jellemző, eddig nálunk sem volt ilyen probléma.

Sok sikert az új malackához! :)

2011. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

első vagyok.


akkor biztos csak az enyém szart állandóan összevissza mindent. fagyis doboz? 2 méter hosszú ketrece volt :/

2011. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak is mondom:ez egyáltalán nem igaz az én malackámra!Minden tengeri röfi különbözik.És hidd el,megéri

venni egyet!És adhatsz neki salit,az enyémnek semmi baja sincs tőle.Az is igaz,hogy szoktak visítani,de a legtöbbször akkor,ha tudják hogy kaját kapnak.(pl.zörögsz a zacskóval,kinyitod a hűtőt, de az enyém még akkor is ha a magot teszek a tálkájába és akkor az is zörög)Jó szórakozást,vicces malacozást és sok türelmet kívánok!

Ha be akarod tanítani,ne hidd hogy buta állatok.Az anyukámét még hívni is lehetett!

Amúgy társas lények,(legalábbis én úgy tudom)szóval jó,ha van egy kis haverja!

2011. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Na figyi, most sok időm van, magyarázok mindent! :)Reagálj rá vmit!


A 60x40x30-as ketrec borzasztóan kicsi egy tengerimalacnak, kettőnek pláne. 100x50-es a minimum, de jó ha minél nagyobb. 120x60-as is van szabvány méret.


Enyéim imádják: sárgarépa, petrezselyem, alma, sárgabarack, uborka, saláta, friss fű, padlizsán. Ezeket imádják.

Igen tényleg szoktak visítani. :) Akkor is ha éhesek, akkor is ha félnek, akkor is ha jól érzik magukat- bár akkor inkább berregnek. :)

Társasan mindenképp jobban szeretnek, egyedül uncsiznak és nézni is uncsi őket. :/ Úgyhogy társat mindenképp vegyél neki, minimum két malacot kell(ene) tartani. :)


Remélem segítettem! :)

2011. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:

nekem a tengerimalacaim külön külön vannak tartva,de én naponta többször foglalkozok velük

ha te is naponta többször foglalkozol majd vele akkor lehet őt egyedül is tartani.igen szokott visítani amikor éhes vagy amikor valami baja van.salátát

2011. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

én külön külön tartom őket de naponta többször foglalkozom velük.ha te is naponta többször fogsz vele foglalkozni akkor tarthatod őt egyedül is.igen,szokott visítani,ha éhes vagy,ha valami baja van.salátát nem ehet,mert felpuffad tőle.valamint K betűs zöldségeket sem ehet mint pl:karalábé,karfiol.

de ehet dinnyét,almát,paprikát kaliforniait is,paradicsomot,kajszibarackot,őszibarackot,répát,paradicsomot.egy 80x50 cm-es ketrec elég neki.a ketrecbe forgácsot rakjál neki.4-5 naponta takarítsd ki.friss széna és friss víz mindig legyen előtte.naponta egyszer adjál neki tengerimalacok számára készített magot,gyümölcsöt vagy zöldséget,és szénát vagy kutya és macskamentes övezetről szedjél neki füvet.egyévente egyszer fürdesd meg langyos vízben egy lavorban ahol leér a lába!ha ezeket betartod hidd el remek tengerimalac gazdi leszel:)

2011. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!