Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tenni az újszülött...

Mit kell tenni az újszülött höribabákkal?

Figyelt kérdés
Igaziból az érdekelne,hogy hány napos korban lehet kipucolni őket?Megnézni őket?(Azt sem tudom mind életben vannak-e?)Hány napos korukig kell attól rettegnem,hogy megeszi őket az anyjuk?Aranyhörikről van szó!
2011. júl. 7. 00:23
 1/6 Niburta válasza:

[link]

Itt sok információ van.

2011. júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 1 hétig ne nagyon piszkáld őket. Ugyan egy kezes, emberhez szokott hörcsög ritkán eszi meg csak amiatt a kölykeit, mert megfogta őket az ember, de azért jobb a biztonság. Gyakoribb, hogy vmilyen tartási hiba falja fel őket, pl nem megfelelő etetés, stressz (pl. együtt van a hímmel, nincs búvóhelye stb.) Kapjon fehérjében gazdag táplálékot, gyümölcsöt, zöldséget, és legyen mindig friss vize! Babusgatni, simogatni majd inkább csak akkor kezd őket, ha kinyílt a szemük és már mászkálnak. Amíg nagyon picikék, addig csak akkor bolygasd őket, ha muszáj. Ja, és amiatt ne aggódj, hogy mi van, ha neadjisten magától pusztul el kishörcsög, azt az anya eltakarítja.
2011. júl. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Azt a linket már olvastam,csak az a baj ezekkel a linkekkel,hogy pont arra a kérdésre nem kap az ember választ amire igazából szeretne.A második válaszadó sokat segített!Köszi mindkettőtőknek!Igen most még jobban igényli a zöldségeket.Eddíg is,és most is ellátom minden jóval,remélem megmaradnak a picik!Még nem tudom kinek ajándékozom el őket,és mi lesz a két "szülővel",mert nem akarok szaporulatokat folyton.(Ugyanis két lányt vettem elvileg!:)) De ennek ellenére nem szeretném,ha elpusztulnának! Zöldet nyomtam mindkettőtőknek!Ha valami eszetekbe jut ami még fontos lehet egy első hörcsögcsalád tartónak,légyszi írjátok meg!
2011. júl. 7. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Válaszd külön a szülőket, amúgy sem szabad együtt tartani az aranyhörcsögöket. Felfoghatod szerencsének is, hogy nem 2 lányt kaptál, mert akkor előbb-utóbb tuti összeverekedtek volna. Általában a hím és a nőstény is csak addig tűri meg egymást, amíg párosodnak, vagy esetleg hosszabb távon akkor, ha kölyök koruk óta együtt vannak.
2011. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én személy szerint akkor takarítottam ki őket, amikor már kinyílt a szemük és kezdtek szőrösödni, addig hagytam őket. Úgy vettem ki a kicsiket, hogy nem értem még hozzájuk (betereltem őket a kis kuckójukba és úgy vettem ki őket egyenként, majd áttettem egy terráriumba). Elég sokáig nem mertem hozzájuk érni, csak akkor, amikor már futkostak, de akkor sem nagyon piszkáltam őket, mert iszonyat gyorsak és kiugrottak a kezemből. Ha esetleg szekrényen, asztalon van a ketrec és nem fent, hanem az oldalán van az ajtó, akkor ne hagyd nyitva, egy percre sem, mert a kicsik még nagyon butusok és kíváncsiak, könnyen kieshetnek, ha a ketrec esetleg 1 méter magasság fölött van, akár meg is halhatnak.
2011. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ők már pici koruk óta együtt voltak,és most 3-4 hónaposak,de nem bántották egymást.Amint észrevettem a piciket,külön tettük őket.Nem merem én sem őket zargatni,azt sem tudom mennyi van.Majd ha kinyilt a szemük kiderül.Az anyától is tegyem majd külön őket akkor?
2011. júl. 8. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!