Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedésből törpehörcsög?

Állatkereskedésből törpehörcsög?

Figyelt kérdés
Dzsungáriai törpehörcsögöt szeretnék venni. Most van egy de vennék még egyet (külön-külön tartanám őket). Ami most van fiú, de őket ismerősöktől hoztuk, és már 2 éves. Ha állatkereskedésből hozok (fehér színűbe szeretnék, most szürke van :D), akkor azok sokáig élnek? Mert félek h nem. Meg ha onnan hozok, azok harapnak? Vagy szelídek? Tapasztalatok? :D
2011. júl. 7. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
3 is van/volt. 2 már meghalt az első 3 évig élt, a 2. 2 évig, a jelenlegi pedig most egy éves és még él. Az első szelíd volt, habár néha bekattant és megharapta az orrom, a 2. is szelíd volt, de a mostani az nagyon elvadult nem bírok hozzáérni mert megharap. De mind állatkereskedésből van, úgyhogy vegyesen van ott is. ha sokat foglalkozol vele, egyik sem fog harapni csak úgy, én sajnos elhanyagoltam, talán azért ilyen a mostani.
2011. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik ám, hogy állatkereskedés = fele élettartam és harapás. Kifoghatsz teljesen normális hörcsögöt is, pláne ha jó kereskedésbe mész (nem mindenhol idióták ám, van ahol foglalkoznak rendesen az állatokkal, meg nem rokonokat szaporítanak, hanem figyelnek a génállomány frissítésére), de hülyét is. A legegyszerűbb, ha megnézed a saját szemeddel a hörit, kézbe veszed, ismerkedsz vele. Ha nem engedik, már mehetsz is másik boltba. Persze ez a beltenyésztést nem szűri, de legalább nem lesz harapós a hörcsögöd, ha olyat viszel haza, amelyik nem harap.
2011. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a rulett. Vagy egészséges, barátságos lesz, vagy idegileg gyenge, beltenyésztett, örökletes betegségeket hordozó. Viszont tenyésztőtől 100%, hogy kezes, egészséges hörcsögöt tudsz venni. Én mindenképp ezt javaslom, de örökbe is fogadhatsz. A noénál szoktak lenni.

[link]

Ajánlom, hogy olvasd el.

2011. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem már elég régóta vannak hörcsögeim és mindig díszállatkereskedésben vettem őket. Szíriai Aranyhörcsögöt. Most is van. Én azt tanácsolom, hogy ha fiatalon veszed a hörit, akkor meg fog szelídülni hamar. Én is mindig fiatal hörit veszek, amikor még picike. :) Nálam maximum 2 hét alatt megszelídül egy höri és nem harap, kézbe lehet venni bármikor. Az én hörcsögeim átlagban 2 évig éltek, talán 1 volt, aki tovább élt. Kár, hogy nem élnek sokáig. Mindig újat kell vennem így. A mostani hörim 1 év + 4 hónapos.
2011. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Csak mert a mostani hörim ismerősöktől van, tenyésztik/már csak tenyészették őket. És végtelen kedves, szelíd, még a nevére is hallgat. Jó lenne ha kereskedésből veszek akk is ilyen lenne. :D
2011. júl. 7. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:

20:16-os vagyok


Olyan lesz, ha fiatalon veszed!! Legalábbis a szíriai aranyhöri az tuti olyan lesz!

2011. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!