Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a tengerimalac...

Mit kell tudni a tengerimalac terhességéről?

Figyelt kérdés
Szeretnék kismalacokat,de jelenleg egy egy éves LÁNY malackám van.Honnan szerezhetnék egy éves malackát?Mit kell tenni ha terhes(különleges"szolgáltatások" a mamának).És ha megszületnek a kicsit akkor melyikőjük eheti meg őket és mikor lehet megfogni a kicsiket.Mikor lehet őket szétválasztani.(Borsod megyei vagyok,de itt nincs tengerimalactenyésztő akitől egy éves malackát tudok venni)
2011. júl. 7. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2011. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi,ezeket már megnézegettem.Személyes tapasztalatokat(meséket) vártam.Google-m nekem is van.
2011. júl. 7. 22:30
 3/12 anonim ***** válasza:
én úgy olvastam hogy 1 éves koruk után nem szabad pároztatni őket, ha előtte sem voltak kicsinyei, mert a csípőcsontjuk nem hajlik olyan könnyen. ilyen esetben vagy sebészi beavatkozás kell, de akár bele is halhat az anyamalac és a kicsik is. szerintem túl fogja élni a malacod, és te is ha nem lesznek kicsinyei. én sem fogom pároztatni a lány malacomat, hisz minek? így is van elég malacka a kereskedésekben..
2011. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt olvastam,a gemon.ro oldalon,de ha megnézed akkor a "történet"
2011. júl. 7. 23:14
 5/12 A kérdező kommentje:
végére ez van írva:" A nőstény 3 éves koráig, a hím pedig 4 éves koráig ajánlott a szaporításra."
2011. júl. 7. 23:15
 6/12 anonim ***** válasza:
igen azt is olvastam. de ha 1 éves kora előtt sem volt pároztatva, én nem vállalnám be. de te tudod.. te felelsz a malacodért.
2011. júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A google-ben is személyes tapasztalatok vannak, nem hasraütésből írkálnak marhaságokat.
2011. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy éves kora után nem szabad vemhesülnie, ha addig nem volt, mert a csontjai összenőnek, és nem fér ki a malacka. Ha 1 éves kora előtt már volt kölyke, akkor természetesen lehet 1 éves kora után is, de így ne vállald be, mert nagyon könnyedén a malacod végét okozhatod.
2011. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem lesznek kicsinyei csak egyedül van mert kb 1 hónapja megölte a társát és szeretnék neki egy új társat,de akkor az fiú lett volna mert a lányokkal veszekedik,lökdösi őket a tányértól,stb.De így nem lesz társa akkor.Azért is szerettem volna mert nagyon aranyosak a kis malackák,de akkor inkább "megmentek" 3 kis csöpséget az állatkereskedésből,hogy ne legyenek kígyó kaják szegények.
2011. júl. 8. 12:41
 10/12 anonim válasza:
Nekem 2 napja születtek meg a kicsi cocik:D. Az anyát az állatkereskedésben ejtették teherbe. A születéskor a hímet külön kell választani ha nőstény az anya párja akkor nem kell külön választani kivéve ha bántja a kicsiket. Nálunk csak meglöki őket kicsit meg rájuk ijesztde ez normális mert védi a saját terrióriumát. A kicsikhez 1,5 hetesen lehet hozzáérni. Ha fiú van az alomban vigyázzunk mert 3-4 hetesen már ivarérett. 5 hetesen el lehet választani őket az anyjuktól. Még arra kell figyelni hogy ne hozzuk a kicsket semmilyen stresszes állapotba (utazás) nyugalomban kell lenniük. Remélem segítettem ezekkel az infokkal;)) !
2011. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!