Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsögöt szertnék...

Aranyhörcsögöt szertnék venni. Hol érdemes beszerezni? Melyik állatkereskedést ajánlanátok? Milyen lakhely számára az ideális (terrárium, ketrec. )?

Figyelt kérdés
Illetve bármi, ami eszetekbe jut, és egy kezdő aranyhörcsög tartónak javasolnátok. Köszönöm elöre is a segítségeteket.
2011. júl. 8. 09:39
 1/8 Falun ***** válasza:

a ketrec szerintem hangos, mert este piszkálja a rácsokat..

a terkó ideális, csak rendszeresen ki kell mosni!


mindig legyen alatta tiszta forgács, magok, zöldség-gyümölcs és én ilyen melegben vizet is kínálok neki.


kereshetsz az interneten is pl.: expressz.hu a lakhelyedhez közel hörit, olcsóbban kapod mint az állatkereskedésben.! :)

nekem 2 törpehörim van.

2011. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén aranyhörcsögöm van, és én is a terráriumot ajánlom, nekem is az van. (Illetve van egy ketrec is, de a terrárium jobban bevált.) Tehát. Szotyi, tökmag, egyéb magvak, répa, (a salátától megy a hasa, abból ne sokat ajd neki), víz. Kb. ezekre van szüksége. A mozgástere a lehető legnagyobb legyen, amit megtudsz neki adni (természetesen, amit anyagilag megengedhetsz magadnak), és a hörcsögkereket ajánlom. ;) Nagyjából ennyi lenne, azt hiszem. :)
2011. júl. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként interneten is rendelhetsz, vagy kereshetsz olyan ismerőst akinek van. Mi szerencsések voltunk, ingyen kaptuk. :)
2011. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a ketrec 1000x jobb!!!! jobban szellőzik és könnyebb takarítani! nekem is van már 7 éve aranyhörim.... :)

nekem ilyen keterce van és imádja :) : [link]

nekem pont iylenem van és tök jó

hetente 1x takarítom az egészet, 2-3 naponta meg azt a sarkot amibe piszkít..

szerintem tenyésztőtől vedd mert ott tudod hogy mennyi idős pontosan és valsz nem terhes és egészségesebb! :D

ezetés : minden nap cserélni kell a vizét és a kajáját , naonta zöldségeket adjunk neki

hetente 1-2 x adjunk neki lisztkukacot(élőt) vagy tejfölt mert fehérjeforráskét szolgál

ja és semmiképp ne tartsuk térsaságban mert valsz az erősebb megöli a gyengébbet... :(

sok szerencsét , olvass sokat róluk a neten és akk minden jó lesz!

remélem tudtam segíteni! :D

2011. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyent ajánlottak az egyik állatkereskedésben, persze kicsit drágábban. Ehhez mit szóltok? Internetről rendelném. Terrárium is ilyen árban mozog, persze mérettől is függ. Ebben pedig minden tartozék megvan.

Illetve i a véleményetek a Rája díszállatkereskedésről?

[link]

2011. júl. 8. 12:03
 6/8 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a hasznos tanácsokat. Tudtok egy jó tenyésztőt Pesten? Neten nem nagyon láttam.
2011. júl. 8. 12:05
 7/8 anonim válasza:
Én nekem volt egy hörcsögöm a böszörményi útról (királyhágótér). Az az állatkereskedés neve hogy Kék lagúna. Általában sok aranyhöri szokott lenni akik nagyon aranyosak, játékosak. Szerintem jó helyük is van ott. Érdemes megnézni;)).
2011. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
50%
Biztos hogy a ketrec az ideálisabb: sokkal könyebb takarítani, könyebb elhelyezni benne a felszereléseket, és ami szerintem a legfontosabb: a ketrecben a hörcsögök sokat tudnak mászni sokkal többet tudnak mozogni mint a terráriumban. Az én hörcsögöm is két kézzel mászott a ketrec tetején. Szerintem sokkal boldogabbak a hörik a ketrecben:) .
2011. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!