Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Leesett a nyuszim körme, mi...

Leesett a nyuszim körme, mi történhetett?

Figyelt kérdés
Az egyik mellső lábán a legbelső körbe leesett. Amelyik ott oldalt van neki. Semmi megerőltető nem történt, az ágyon ugrált, és egyszer csak láttam, hogy leesett neki. Nem letört, hanem az egész leesett. Nem vérzett és nem is fáj neki egyáltalán. Ettől függetlenül aggódom, hogy mi történhetett. Lehet ebből baj?
2011. júl. 11. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, az én nyuszim is így járt két körmével is. Az egyik beakadt a ketrecbe és leszakadt a körme, ezt betadinoztam 2-3 napig napi kétszer, mert elég csunyán vérzett neki és aggódtam, hogy elfertőződik. A másikat meg most vettem észre ahogy a levágtuk a karmait, de már elkezdett visszanőni rá a szaru :D
2011. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia,az én nyuszimmal is pont ez történt,de semmi baj,ha lefertőtleníted nem lesz semmi baja.
2011. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyulaknál nem tudom kutyáknál fű vagy farkaskörömnek hívják!

Nem lesz baja!Lehet beakadt az ágyneműbe!

2011. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kis nyuszim körme a ketrecbe akadt és úgy törött ki. Legolcsóbb és szerintem nagyon hatásos kezelés: körömvirág teafű(bármilyen gyógynövényboltban lehet venni)és ezt vagy kifőződ és egy vattával bekened a lábát vagy ha filterben van (ami picit jobb,mert könnyebb használni) akkor magát a filter ráteszed a pici lábára.Ezt napi többször is lehet csinálni semmi baja nem lesz tőle sőt az enyém még nyalogtni is szokta a filtert és ez azért jó mert belülről is elősegíti a gyógyulást és nem lesz baja ha lenyalja.

FONTOS!! Ne legyen forró a főzet, amikor ráteszed a sebre!!!!

Ezt minden kis sebre lehet tenni pl:ha kivakarja szőrt és sebes lesz .........

2011. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!