Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha túlvágtam a...

Mit tegyek ha túlvágtam a tengerimalacom körmét?

Figyelt kérdés

Le szeretném vágni a körmét,de félek hogy túlvágom.Ha esetleg megtörténik a baj akkor mit kell csinálni?Jobb felkészülni a bajra szerintem..

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.


2011. júl. 11. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Készíts oda Betadine-t és körömvágás előtt cseréld ki az almot a ketrecben, hogy ne a kakiban kelljen tapicskolnia...

Ha bizonytalan vagy, akkor érdemes ketten végezni a vágást, egy ember tartja egy törülközőbe tekerve, hogy az aktuális lába kilóg, a másik pedig vágja. Érdemes kedvenc zöldségével is készülni :)

2011. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem vagy magadban biztos inkább vidd el állatorvoshoz. Nekünk ingyen megcsinálta.
2011. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Betadin jó kis fertőtlenítő, legyen otthon. Ha vérzik, a doboz utasításainak megfelelően feloldod vízben, abba belelógatod. De ha először vágsz körmöt, lehet, hogy tényleg érdemesebb állatorvos segítségét kérni. Megmutatja, hogy kell, és legközelebb te magad is megcsinálhatod.
2011. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Levágtuk a körmét.Én megfogtam(12 éves vagyok) Anyukám pedig lecsippentett belőle :)

Nem volt szükség Betadin-ra szerencsére.Minden jól ment.Kicsit le akartam hűteni hogy ne legyen annyira melege.Egy kisebb törülközőt bevizeztem és abba belecsavartam,törülgettem.Ezt jól csináltam?

2011. júl. 11. 22:49
 5/6 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 11. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, jól csináltad. A legtöbb állatot így lehet lehűteni, vagy a ketrecére is dobhatod a vizes törülközőt.
2011. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!