Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A deguknak mennyi a vemhességi...

A deguknak mennyi a vemhességi idejük?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hónap, a vemhesség vége előtt külön kell venni a hímet, mert rögtön szülés után újra teherbe ejtheti a nőstényt, de csak pár napra, utána együtt nevelik a piciket. És figyelj, hogy ivarérés előtt szedd szét őket, mert az édestestvére4ikkel is bepároznak.
2011. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :D

További válaszokat várok!

2011. júl. 11. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért, egy nem elég?:D hányan mondják még?:)
2011. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vemheséget az utolsó hónapban lehet észrevenni a nőstény hasának gömbölyödésével, ezen kívül ingerlékenység, valamint nagy étvágy jellemzi.

87-90 napnyi vemhesség után születnek meg a kicsinyek, finom puha szőrzettel és nyitott szemmel. Egy anyának általában 3-5 picinye születik, de ettől vannak eltérő esetek is. Lehet nagyon kevés utódszám vagy éppen ennek az ellenkezője 10 is. Nekem legutóbb 9 kicsiny született..A picinyek születésükkor 3-5 cm nagyságuak és roppan cukik. Ezek a csöppségek 6-8 hetes korukig szopnak, addig nem lehet őket leválasztani az anyától. A gondozásban mind két fél részt vesz, az apák ugyanúgy gondozzák kicsinyeiket, mint az anya. Elsősorban mindenkit szeretnék megnyugtatni, nem kell félni a szüléstől. Bár előfordulhat , hogy a degu mama belehal a szülésbe ,mint ez nálam is előfordult ( ebben az esetben lásd Elárvult újszülött deguk gondozása cikk) , de ez nagyon ritkán fordul elő. Általában este kezdődik meg a szülés, a különleges csipogó hangról is felismerhetjük hogy elindult a szülés. Ilyenkor fontos, hogy ne zargassuk a szülés közben, hiszen csak felizgatjuk vele a degu mamát, ő mindent elintéz magának, nem kell segítenünk. Óvatosan meglehet lesni. Ne ijedjen meg senki sem mikor kerek kis piros dolgot eszik, hiszen ez a méhlepény ( ha jól tudom), amit az anya mindig megeszik, hiszen sok fehérjét, vitamint és értékes dolgot tartalmaz , ami az anya számára kell ( 1 kicsi 1 méhlepény, tehát annyi méhlepény ahány kicsi született.)

Az apát sem kell kivenni, mert segít a párjának és mikor a kicsik megszületnek ő is nyalogatja őket valamint ilyenkor alakul ki az apával a kapcsolat. Nagyon gondoskodóak a degu apukák.

Nagyon fontos, hogy legyen a degu mama közelében elsősorban víz és táplálék. Ne kelljen messzire elmennie.

Nos a kicsiket meg lehet fogni bármikor, mert a szülők nem dobják el magukból. Bár nem ajánlom az első pár napban a kicsik simogatását. Én sem simogattam pár napig őket. Hiszen más baktériumaink vannak és az meg nem jó a kicsiknek. Sőt idegenek ne simogassák míg nagyon kicsik, az anya a gazda szagát ismeri és más emberét nem.

A kicsik 6-8 hetes korukig szopnak, de már az első héten elkezdenek magvakat rágcsálni, majd 2 hetes korukban felfedezik az itató varázsát is. De teljesen csak kb 6 hetes koruktól térnek át a szilárd táplálékra.

2011. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legszebb dolog talán a kicsik születése, ez így lett volna nálam is ha nem történik meg a baj. Először volt párban degum és így először tapasztaltam milyen, ha kicsinyek érkeznek, de sajnos nem ment minden rendben. A szülés késő este kezdődött egy darabig rá-rá néztem, aztán hagytam, lefeküdtem aludni. De reggelre mikor felkeltem az anya halott volt. Ezt az érzést nem kívánom senkinek. Nem tudtam, mit tegyek, az anya halála miatt rettentően szomorú voltam és ott voltak a kicsik, akik még nem is ettek semmit (3 csöppség). Elindultam a kereskedésbe béranyát keresni és tanácsokért, sajnos nem találtam.

Amit tettem végül:

Nekünk jár házi tej ( piacról beszerezhető) azt felforralva, forralt vízzel hígítva adtam nekik. A tej és a forralt víz aránya 1:1 ,mert nagyon zsíros volt, de ha egy kicsit hígabb házi tej esetében 3:2. Fontos hogy csak házi tej lehet, mert amit a boltban árulnak tej néven az nem tej, csak valamikor volt tej porlatából készítik és ez nem elég tápláló a kicsinyek számára.

Etetés napközben 2-3 óránként zajlott. Este 22: 00 utána 1: 00 majd 4-5 között és 7-8 órakor etettem a kicsinyeket. Az etetés eleinte elég nehézkésen ment, nem nagyon ettek, de majd belekezdtek. Kezdetben kis mennyiséget adtam, majd később fokozatosan növeltem a tej adagot. Sajnos az elején meghalt egy kicsi (gyenge lehetett), 2 hét után a második kicsi is.

De egyet sikerült felnevelnem nagy gondoskodással és szeretettel.

A kicsiket 5-6 hétig kell tejjel cumiztatni, de közben ismertetni kell őket a száraz és egyéb eleségekkel, kínálgatni kell őket, hogy megtanulják.

Nekem talán az volt a szerencsém hogy az apa gondozta a kicsinyeket. Mint egy anya rájuk feküdt, melegítette testével a őket, nyalogatta, gondozta, így nem kellett félnem a kihűléstől.

Ma már 5 hónapos a degu és gyönyörű.

Ez csak egy cikk a netről nekem nincs degum :)

2011. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] innen másoltam be neked ez egy degu portál
2011. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, számomra nagyon hasznosak voltak.

Az egyik válaszoló kérdezte, hogy miért egy nem elég? Nem, azért mert lehet, hogy egy másik válaszoló tud vmi hasznosat vagy részletesebben leírja stb.

2011. júl. 19. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!