Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagy baj! Testvér höriknek...

Nagy baj! Testvér höriknek kicsinyei születtek. Lesz valami bajuk? Egészségesek lesznek, ha megmaradnak?

Figyelt kérdés
Törpehöri testvérek. Az anya bánthatja a kicsiket? Egyszer azt vettem észre, hogy a szájában van és forgatja, szegény kis pocos höri meg visít. Félek hogy vagy megeszi vagy betegek lesznek. :(
2011. júl. 11. 23:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
AZONNAL válaszd őket szét!
2011. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nekünk is volt ilyen, h tesóknek lettek kölykeik.

nem választottuk szét őket, rájuk hagytuk.

az életképtelen kishörit megeszik, de többször voltak kölykeik, és ált. megmaradt mind a 4.

nem lettek betegek, amelyikek felnőttek.

am. a szájukban sokszor vitték őket, és visongattak is, de nem bántották.

2011. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem 9 évesen volt utoljára 2hörim..kereskedésből hoztuk el, nem tesók voltak..de 2lányt akartunk..XD 1fiút és 1lányt kaptunk...hát jó mondom mostmár mindegy...lettek kishörik..a fiút külön raktuk..de az anya höri felfalta az összes kicsit..:S este arra ébredtem, hogy nagyon mocorog a mamahöri(xd) és láttam, hogy van vmi a szájába..belenyúltam(de bátor voltam.már meg se tenném) és kivettem és láttam, hogy az a kishörcsög volt..mondom jó..anyáék nemhitték el..másnap anyáékhoz átvittük a höriket és látták..azóta nincs hörim...de lehet, hogy a tiéd nem fogja..:)
2011. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt vagy 4-5 almom (nyilvánvalóan mind testvérek voltak mind, hiszen a kereskedésben is együtt vannak), összesen egyszer evett meg a mama egyetlen kicsit. Az apját gondolom szétválasztottad.

Mostanra már amúgy elkorcsultak a hörcsögök, a mostani hörcsögöm egyik testvére vézna és vak volt, mégse falta fel az anyja időben.

2011. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
náluk nem számít az h testvérek e vagy sem
2011. júl. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nyugi, ha kereskedőnél vetted, ezek már többszörös beltenyésztettek lesznek.

Vagy megmarad, vagy nem, könnyen lehet életképtelen is, de ha első inceszt, akkor még nagyon nem lesz bajuk.

2011. júl. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 tabaki ***** válasza:

Nem túl közismert, de a világ összes ARANYhörcsöge valami tucatnyi példányból származik, amelyet néhány évtizede fogtak be a kutatók Szíriában.Ennek megfelelően mára igen erősen meglátszik a fajon a beltenyészet (daganatos betegségek, immunbajok, a természetes színváltozat csaknem teljes eltűnése), DE elmondható, hogy jó sok éven keresztül bírta a testvérházasságok sorozatát. Hogy a törpehörcsöggel mi a helyzet, nem tudom, de gyanúm, hogy hasonló -- egy vérfertőző kapcsolat már nem oszt, nem szoroz...

Ha a kicsi még szopik, fogalmam sincs, mi a teendő, ha már elválasztható, szerintem is tedd meg.

2011. júl. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy bajuk lesz, de azért nem túl jó, pláne, hogy a szülők is valószínűleg elég belterjesek már. Válaszd külön őket, hagyd, hogy az anya tegye a dolgát, aztán ne engedj több almot, maradjanak külön, amúgy is egyedül ideális őket tartani.

De miért hagytad őket együtt, ha tudtad, hogy testvérek???

2011. júl. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Válaszd szét őket! Különben ha adsz neki fehérjét,húst, kevesebb az esélye, hogy megeszik a kicsiket.
2011. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne szedd szét őket, megoldják. Ha nem életképes valamelyik, akkor eszik csak meg, de ha már nagyobbak, de még nem ivarérettek semmiképp ne válaszd szét őket, mert akkor már úgysem eszi meg, csak max. 1.-2. nap. Az nem baj, ha az anyja a szájában viszi, csak biztonságos helyre akarja vinni. Az a lényeg, hogy ne nyúlj be, ne érj hozzá a picikhez, főleg amíg nagyon kicsik. Arra sajnos van esély, hogy valami bajuk lesz a beltenyészet miatt, nálam is volt ilyen, de ha van, általában fiatal korukban jön elő. Viszont ha nem vetted ki aznap az apát, akkor újabb kicsik fognak születni, de másnap vissza lehet tenni, csak az anya egy ideig nem engedi be a fészekbe.És rakj be neki valamit amiből fészket csinál. Papírzsepi stb.
2011. júl. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!