Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyörcsögnek, hörcsögnek...

Aranyörcsögnek, hörcsögnek lehet sárgabarack magjának a magját adni?

Figyelt kérdés
vagyis hogy van a sárgabaracknak van magja ugyebár és ha azt összetörjük abban is van mag!azt lehet neki adni,jó neki???
2011. júl. 17. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kellene. A barackmag köztudottan ciánszármazékot tartalmaz. Lehet, hogy egy ilyen kis állatra nézve életveszélyes. Annyi normális élelem van hörcsögöknek is, ne tekintsd kísérleti állatnak.
2011. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp.
2011. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de akkor mi emberek mért esszük meg??meg honnan jött az hogy van benne cián!eddig nyugodtan megedté az emberek!meg néha akkora hülyeségeket terjesztenek hogy nemigaz!
2011. júl. 18. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
én meg azt hallottam,hogy almát nem szabad adni nekik..ekkora hüjeségeket is csak az ember tud kitalálni....
2011. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Almát kaphatnak kis mennyiségben, csak a magját nem.
2011. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Nem hülyeség! A barack és az alma magja is tartalmaz kis mennyiségben ciánvegyületet. Eleve mindkettő enyhén mandulaízű, és maga a mandula is egy ciánvegyülettől kapja az ízét. Vagy a cián mandulaillatú, nézőpont kérdése, bár az utóbbit kevesen tudják elmesélni.


A lényeg, hogy egy 70 kilós embernek nem árt meg pár mag, egy 50 grammos állatnak viszont könnyen baja lehet tőle. Miért kockáztatnád az életét fölöslegesen? Én már hallottam olyan emberről, aki almamaggal etette meg a hörcsögét, és szerencsétlen állat feldobta tőle a bakancsot.

2011. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
neem..úgy értettem,hogy azt hallottam,hogy nem kaphatja az almának azt a húsos részét se..magot meg szerintem se lehet :)
2011. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki azt mondta, hogy nem eheti az almának a húsát az hülyeségeket beszél. De magot tényleg nem ehetnek.
2011. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én még a törpehörimnek sokszor adtam almamagot nagyon szerette és semm itünete baja nem lett!
2011. júl. 20. 21:32
 10/11 Platypus ***** válasza:
Tudod a cián egy olyan méreg, ami nem halmozódik fel a szervezetben. Ha egyszer eleget kap ahhoz, hogy elérje a veszélyes dózist, akkor meghal. Ha alatta maradsz, akkor nem lesz látható baja. De az almamag semmi olyan jótékony csodás hatással nem bír, ami miatt megérje kockáztatni a kedvenced életét. Egyszer adsz eggyel több magot, vagy frissebbet vagy magasabb ciántartalmút a szokottnál, és elkékül a hörcsögöd. Nem jó játék.
2011. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!