Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elfelejtették a kisnyulak,...

Elfelejtették a kisnyulak, hogyan kell szopni?

Figyelt kérdés
5 napos koruktól mesterségesen etetem a kisnyulaimat,mert az anyjuk el kezdte őket megenni.Már két hetesek szép szőrük van ,kinyílt a szemük és a fülük.Éjszakára dajkaanyaságban vannak egy másik anyanyúlnál aki ápolja őket,de enni ő sem ad nekik.Tegnapelőtt amikor vissza tettem őket a pótmamájukhoz elkezdték rágcsálni amit ott találtak.(Répát,füvet,szénát).Azóta nem szopnak,csak rágják a cumit,pedig eddig degeszre szopták magukat.Most viszont már nagyon vékonyak lettek,és sehogy sem tudom rávenni őket,hogy szopjanak.Próbáltam golyós önitatóból is,de abból csak kifolyik az összes tej,tálból meg még nem tudják felnyalni.Valakinek nincs egy jó ötlete mit tehetnék,hogy ismét jól lakjanak?
2011. júl. 18. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A hüvelyk és a mutató ujjaddal húz ovatosan fel a szájacskájáta másik kezed mutatóujjával mártsd bele a kezed kisujját a tejbe(ugyan azzal a tejjel mert lehet hogy más[a zsír ....]és ne legyen jéghideg de azért ne legyen meleg se,merg ha mikróba rakod akkor figyelj mert megbuggyanhat[nekem a kakaommL már volt ilyen])na a másik kezed kisujját a tejbe és rakd a nyelvecskéjéhez.más ötletet nem tudok :)
2011. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerezz egy vékony pipettát (pl. szemcseppentő). Ezt akárhogy ellenkezik, dugd be a szájába, és kicsit nyomd le a nyelvét. Lassan nyomd neki, és kénytelen lesz lenyelni. Fontos, hogy stabilan fogd, félre ne nyeljen. Nem fog tetszeni neki, de ha máshogy nem megy, hát így:)
2011. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!