Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszim megvadult hirtelen?

Törpenyuszim megvadult hirtelen?

Figyelt kérdés
Néhány napja észrevettem hogy az amugy kézhezszoktatott kosorrú oroszlánfejű törpenyuszim furcsán viselkedik.Morog elfut az emberek elöl.Aztán ma kivitte a hugom a kertbe szaladgálni.Fél ora mulva nagy sikitozás,hogy szaladjak meg a nyuszi megbolondult.Elszaladt és ketten nem tudták megfogni.Rúgott harapott morgott visitott és az istenért nem engedte megfogni magát.Az volt a szerencsém hogy a hám rajta volt igy sikerült elkapni.Most idebent van a szobámban és gyorsan kapkodja a levegőt látszik hogy ideges.Pedig ilyet sosem csinált.Hugom szerint egyik pillanatról a másikra bolondult meg.Volt már ilyen veletek??
2011. júl. 18. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt régen egy baknyulam, ami - amint ivarérett lett - időről-időre beleharapott a kezembe, illetve néha szó szerint rám is támadott, akkor harapott és karmolt. Nem tudom, mitől van.
2011. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
biztos a hormonok. pakoltasd ki, ha eddig nem tetted, jobb lesz
2011. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem az ivartalanitást inkábba fiu nyusziknál szokták alkalmazni.Ezek szerint a lány nyuszik is megbolondulnak ?xD
2011. júl. 18. 19:57
 4/10 anonim ***** válasza:
a nőstény nyuszik bolondabbak lesznek, mint a hímek :) hormonális oka van, megoldást jelenthet az ivartalanítás
2011. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ivaros nőstényeknél sokkal inkább jellemző az agresszív viselkedés, területvédés ivarérés után. A hímek "csupán" jelölgetnek, udvarolnak, hümmögnek, de nem szoktak agresszívek lenni.
2011. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Óóó..Pedig direkt azért választottam kislány nyuszit mert azt mondták hogy ök kevésbé valószinű hogy agresszivak lesznek:/Ezek szerint rossz helyen érdeklödtem.Na sebaj meg lehet ezt oldani,ugy látom a kommentekböl.
2011. júl. 19. 15:55
 7/10 anonim ***** válasza:
A lány nyuszik ugyanúgy megbolondulnak ivarzáskor, sőt, állítólag egyesek jobban, mint a fiúk. Mindenképpen ivartalanítanod kell. Mi most műttettük meg a lány nyuszinkat, mert bár ő nem harapott, meg karmolt, de 1-2 hetente 3-4 napra rájött az álterhesség, és olyankor veszettül kaparta a szőnyeget, meg rágta róla a rojtokat, hogy fészket építsen. Ha a nyuszid elmúlt 6 hónapos, nyugodtan viheted a műtétre. Egyébként is célszerű, ha szereted és minél több időt akarsz vele tölteni, mert az ivartalanított nyuszikák tovább élnek.
2011. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ismerős a szönyeg kaparós szitu :D Állandóan azt csinálja azt hittem csak koptatja a körmét:) De hát akkor lassan tényleg ivartalanittatni kell.Köszönöm a tanácsokat.
2011. júl. 19. 20:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egyébként egy ilyen műtét?
2011. júl. 19. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol laksz és kihez mész. Egy vidéki kisvárosban pár ezer forint altatással, gyógyszerrel, varratszedéssel, utókezeléssel. Mi 8000-ből megúsztuk. Pesten drágább, 10.000 felett van az ára, nyuszis orvosnál állítólag 15.000 is lehet, de tényleg megéri. Nyugodtabb lesz a nyuszi, elmúlnak a rossz szokásai, tovább fog élni, és nem fenyegetik az ivarszervi megbetegedések, amik állítólag a túlműködés miatt gyakoriak a nyuszinál, lévén hogy nem lesznek ivarszervei. A műtéten egyszer kell csak túlesni, aztán (remélhetőleg nagyon hosszú) élete végéig élvezheted nyuszid elbűvölő társaságát.
2011. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!