Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1éves kislányomnak inkább...

1éves kislányomnak inkább tengerimalac vagy hörcsög való vagy egyik se?

Figyelt kérdés
Imádja az állatokat de mivel panelben lakunk nálunk csak ezek jöhetnek szóba. Arra gondoltunk h kap egyet a szülinapjára.
2011. júl. 19. 10:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Inkább tengerimalac az nem harap vagy csak ritkán!A hörit nem igazán lehet simizni!De a malacot nem(!) tarthatja soha a kezében csak simizni lehet!
2011. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
1 éves gyereknek??? vegyél neki egy plüsst. de most komolyan... szerinted felfogja, hogy az egy élő állat???
2011. júl. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Igen képzeld felfogja az élő állat és a prüss közti különbséget! Idióta
2011. júl. 20. 10:18
 14/23 anonim ***** válasza:
57%
Felfogja, de szerintem nem igazán jó ötlet. Lehetni lehet, de elég felesleges. Szerintem ha Te akarsz állatot, akkor legyen.
2011. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, miért vagy ilyen goromba?


A gyerekek többsége ennyi idősen, de még óvodás korban sem megfelelő gazdik kisállat tartásához. Mivel mi nem ismerjük a gyermeket, így az átlag alapján gondolkodunk. A válaszainkat is az alapján írtuk.


A hörcsög tényleg nem túl megfelelő, mert kicsi, és kevésbé tűri a szorítást. A törpenyúl jó ötlet, de én még hozzácsapnám a görényt is, azok igazán bírják a gyűrődést.

2011. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mert a kedves válaszadó is goromba és bunkó
2011. júl. 20. 10:24
 17/23 anonim ***** válasza:

GÖRÉNYT? 1 éves gyerek mellé????


A görik játék közben eléggé be tudnak vadulni, odakapnak a kezedre (játékból és finoman), felnőttnek meg se kottyan, de egy egy évesnek?!


Kérdező: igen, egy egy éves nem alkalmas gazdinak. Ezért írom, hogy ha Te akarsz állatot, akkor vegyetek állatot, és a gyerek annak tudatában fog felnőni, hogy az embernek lehetnek állatai, szeretheti őket stb. De ez nem az Ő állatkája lesz.

2011. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Persze h nem, mi gondoznánk....
2011. júl. 20. 10:56
 19/23 anonim ***** válasza:

Jó, de akkor mi a kérdés?


Szerintem a gyereknek venni állatot akkor érdemes, amikor már megérti a felelősséget, és aktívan tud részt venni a gondozásban - nyilván szülői felügyelet mellett. Egy egy éves, jóformán még baba.

Ergo vegyetek állatot, ha akartok, de magatoknak, neki meg legyen saját, amikor már élmény neki az etetés-ellátás. És most vegyetek olyasmit a szülinapjára, ami neki való. Nekem nagyon szép emlék az első szülinapomra kapott baba, és amikor mondjuk a tengerimalac meghal a kislány 5-6-7 éves korában, ez elég szörnyű lesz. Pont akkor fog ugyanis belenőni a "gondozós" korba, amikor elveszíti. :(

2011. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

És akkor most amiatt ne legyen állata a kérdezőnek ( mert ugye igazából az övé lenne), mert elpusztul mire a kislánya nagyobbacska lesz? Ha már eleve lenne állatuk, akkor meg mi lenne, adjanak túl rajta, mert az is kb. akkor fog elpusztulni? Szerintem ez hülyeség.

A gyerekek egyébként is máshogy érzékelik/fogják fel a halált mint a felnőttek - jó logikával, magyarázattal nem tesz ez semmilyen kárt a lelki fejlődésükben.

És persze minden kisállat elvesztésére egy újabb érkezése a legjobb gyógyír..


Kérdező, olyat válassz ami neked tetszik, hiszen legyen akármilyen strapabíró az itt ajánlott állat, felelősségteljesen csak annyit engedhetsz a kislányodnak hogy simizze, vagy kicsit tartsa a kezében amíg te is ott vagy, és figyelsz hogy ne történjen baj - az állat további felelőssége rád hárul, neked kell vele játszani, etetni, gondozni, orvoshoz vinni, ha úgy van - akármit választasz, a saját korlátaidon belül tedd azt.

2011. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!