Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartóknak szól a...

Patkánytartóknak szól a kérdés? [! ]

Figyelt kérdés

A patkányomat szeretném minnél jobban tartani.

Milyen játékokat szeretnek? Kedvenc kajájuk? Milyen trükköket tanítotok be nekik? Mit szeretnek leginkább csinálni?

Az én patkányom nagyon szereti kergetni az ecsetet [ csak azt mást nem..:)] és ha megfogja akkor rágcsálni.Amiből én eszek [bármi legyen az ] ő is kap, mindent nagyon szeret! Szoktam venni neki alutasakos macskakaját, meg szárazat is megeszi.Megtanítottam neki, hogy ha valahova megyek vele a vállamon maradjon, ha a macska piszkálja őt , benyúl a ketrecébe; fogja meg a szőrét és ne engedje el [ azért mert a cicuskám majdnem megölt így egy hörcsögöt.. és nem szeretném ha neki bármi baja lenn] és hívásra odajön hozzám. Nálatok hogy van?:))


2011. júl. 19. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Rakhatsz be neki szénatartó gömböt, szénába rejts finomságokat, és majd kiszedi belőle:) Rakj be neki egy kis tálban, vagy vödörben földet, imádni fogja:) Vízzel nem tudom, hogy állatok, de kis "medencéje" is lehet. Agilityzni meg lehet tanítani, ha érdekel, hogyan, leírom:)
2011. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen érdekel! :D Minnél "több" trükkre szeretném megtanítani.
2011. júl. 19. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=DLaiUZWR00c

http://www.youtube.com/watch?v=D3qGrwVHip4

Nagyon sok videót találsz ehhez hasonlókat.. Legegyszerűbben kajával érheted el a hatást :) Viszont nagyon fiatal korban el kell kezdeni náluk.

Nálam szerették a labdát is mikor rájöttek hogy hogyan kell gurigatni illetve kleptomániásak voltak :) Csinálhatsz nekik függőágyat is, illetve vizes medencét. (amennyiben szeretik a vizet) az annyiból áll hogy pl. borsót áztatsz és csak addig töltöd vízzel amíg leér a lába. Plusz tárgyakat is lehet beletenni, vannak egyedek amelyek szeretnek halászni. Ilyen melegben pedig kiváló :)

2011. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ne adj neki macskakaját. A patkányoknak max 8% fehérjére van szükségük, ha ennél többet kapnak, az növeli a micoplasmosis nevű betegségre a hajlamukat, főleg hímeknél. Az öreg patkányok nagy része szenved ettől a betegségtől, ha nem vigyázol az étrendre, megrövídíted az élettartamát. Tehát csak 1-1 szem száraz macskatápot kapjon jutalomnak, többet nem szabad.
2011. júl. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy klikkert. Először tanítsd meg arra, hogy klikk=kaja. Tehát klikkelsz, és kap valami finomat. Minél kisebb legyen, lehetőleg csak egy falat. Ha ez megy, akkor fogj egy pálcát, a végén valami kis jelzéssel. Ha odamegy, klikk, jutalom. Később már csak akkor, ha az említett jelhez megy. Utána emeld fel, és követnie kell. Ha már ez is megy, akkor ezzel a "pálcával", úgy, hogy ő követi, vezesd át az akadályokon. A pálca helyett használhatod az ujjadat is, csak nagyobb pályánál kényelmetlen ott nyúlkálni:) Így vezesd át az első akadályon. Terelgetheted a kezeddel is, eleinte. Utána lassan hagyd el a pálcát, magától kell átmennie az akadályon. Mindig elemenként add hozzá a dolgokat, tehát először mondjuk csak egy kis gát, amit át kell ugrania. Ha az megy, utána jöhet egy cső. Utána egy mérleghinta. Utána szlalom. Ha szereti a vizet, akkor lehet vizes akadály is. http://www.youtube.com/watch?v=DLaiUZWR00c valahogy így kell elképzelni amikor már megvan pár akadály:) Ezzel a módszerrel egész hosszú feladatsort meg tudsz neki tanítani. Lehet olyat is, hogy csengőt szólaltasson meg. Ha már megy, el lehet hagyni a kaját, elég csak a feladatsor végén, de minden elemnél klikkelj. Mert a klikk hangja pozitív élményt hoz elő belőle, így úgy gondolja, helyes amit csinál. És jól gondolja:) Átszoktathatod majd arra is, hogy a te szavad hallja klikk helyett, ugyan azt a szót, dicséretet:) Csak az elején a klikerrel könnyebb, mert mindig ugyan úgy szól. 1. voltam:)
2011. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!