Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz egy patkányom. Mit kell...

Lesz egy patkányom. Mit kell neki mindenképp beszerezni?

Figyelt kérdés
Augusztus elején kapok egy kispatkányt, terráriumba fogom tartani. Forgács lesz neki az aljában, kaján meg az egeremmel fognak osztozkodni. Mi kell egy patkánynak még, vagy mi az, ami ajánlott, hogy legyen?
2011. júl. 20. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl. egy társ. Egyedül nem szeretnek lenni, még ha sokat is foglalkozol vele. Forgács helyett akármi más, mert a tüdejük a leggyengébb pontjuk és ha a forgács nagyon poros, akkor azt beszívva tüdőbajaik lehetnek. Terrárium helyett a ketrecet ajánlanám, nagyon szeretnek mászni, erre pedig egy ketrec a legjobb. Imádnak függőágyban aludni, nekem több is van a ketrecben. Szeretnek elbújni, az is van nálam elég. Nem tudom, hogy az egered mit eszik, de a magokon kívül szeretik a gyümölcsöket, zöldségeket (már amelyik) és hetente ajánlott nekik fehérjét is adni. Az enyémek a tojást imádják, de akármit bezabálnak csak legyen eléggé finom :)


Remélem segítettem valamennyit... Két fiúpatesz gazdija vagyok.

2011. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp: egy 40×40×40es ketrec MINIMUM, és egy patkánytárs, kaja, önitató, búvóhely. És egér nem. A patkány nem való terráriumba, az egér meg addig élt. És a forgácsra sokszor allergiásak, macskaalom vagy fapellet alomnak!
2011. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már több, mint 1- 1,5 éve van pateszom. Rodentologia.hu-n sok hasznos infót megtudhatsz a patesz tartásáról, ill. a kereső oldalakon ha beírod, akkor is sok oldalt kidob.

A terrárium nem a legjobb megoldás, mert fontos, h a pati helye szellős legyen. A vizeletéből és ürülékéből felszabaduló gázok nincsenek jó hatással az állat szervezetére. Azért is hasznosabb a ketrec, mert a pateszok imádnak mászni.. igazi mászó bajnokok. Nagyon lefoglalja őket, és ha egyedül van, talán nem is fog annyira unatkozni.:) Am a forgács helyett inkább a szénát szalmát javasolnám, ezekhez egyszerűen hozzájuthatsz bármely állatkereskedésben. A forgácsban található por allergiás reakciót válthat ki a patinál.

Nagyon fontos,h sokat foglalkozz vele, legyél határozott, de ne durva!, sokat vedd kézbe, h hozzászokjon. Nagyon kedves állatka válik akkor belőle.:) Most a nyáron lesz is időd vele foglalkozni.:)

Víz mindig legyen bent neki(felfüggeszthető itató), főképp nyáron sokat isznak tapasztalataim szerint. Legyen saját háza, nagyon szeretik a függőágyakat. Az én kicsikémnek is van,és sokat használja, és alszik benne. Jó szórakozás neki. Az etetés némileg speciálisabb, mint egy hörcsögnél v egérnél. Nekem mind2 volt. Google-ben erről találsz infót, de ha esetleg mégsem, akk írj!:)

Egyébként az egérrel fog együtt lakni?

2011. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az egér egy ketrecben van, nem lesznek együtt természetesen, csak a kajájuk lesz megegyező, persze a mennyiség már nem biztos :D

akkor ne forgácsot tegyek be neki, és mindenképp kell neki egy társ? és ha nem akarok kispatkányokat, akkor a 2 egynemű nem fog összekapni? ketrecet nem tudok neki szerezni, még.. szóval a terrárium marad, de biztosan pakolok be majd neki elég mászófelületet :D

és még annyi, hogy ha mondjuk műanyag tálkát teszek be neki, az jó, vagy inkább fém, mert a műanyagot szétrágja?

am nagyon köszönöm a válaszokat. zöldkezecske megy :D

2011. júl. 20. 21:48
 5/8 A kérdező kommentje:
utolsónak is köszönöm, megnézem az oldalt :D
2011. júl. 20. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg a pati mindent megrág, legalábbis kipróbál mindent:P Nekem ketrecre felfüggeszthető műanyag tálja van, nem tett benne kárt, viszont ha a talajára teszed, akk inkább vm üveg tálkát, v fémet rakj be, mert azt nehezebben borogatja. Élénk kis állat. Azért is jó,ha a tálja feljebb van, mert nem szórja tele az almával, v épp forgáccsal, ha az van neki.

Am a többieknek igaza van, télleg társas lények, jó ha van mellette egy másik pati. Én egyedül tartom a pateszom,de most akarok mellé egy barátnőt, am ő is jány.:) Az ugyanolyan neműek is jól kijönnek, ne aggódj. :)

2011. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jah igen, nem feltételeztem,h együtt akarod az egérkével tartani, de azért biztos, ami biztos rákérdeztem.:P Fura lenne. Az utolsók voltam:)
2011. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
egy társ . pl : vadászgörény.
2011. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!