Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a Görényemmel?

[ZHC]Zsoca kérdése:

Mit csináljak a Görényemmel?

Figyelt kérdés
Mit csináljak a görényemmel hogy ne harapjon? mert ahányszor odanyúlok mindig rákap a kezemre :S (még kicsi)
2011. júl. 21. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az egyémet befújtam illatosítóval és a biztonság kedvéért akasztottam rá wonderbaumot is. Azóta úgy meg van illetődve, hogy elvesztette a szagát, hogy nem harap.
2011. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én egy picit ráütöttem az orrára figyelmeztetésként. Amikor rákoppintasz határozottan mond neki hogy : NEM! Ha ügyes volt és nem harapott meg akkor jutifalit neki. Addig is védőkesztyű.
2011. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
még valami. ahhoz, hogy tiszteljen és te legyél a falkavezér fontos, hogy ha rosszalkodik szorítsd le a földhoz, ha harap fogd össze a száját. az a lényeg, hogy kellemetlen érzést társítson ahhoz, ha harap. így egy idő után megszokja és abbahagyja.
2011. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Részben egy hasonló kérdésre adott válaszomat másolom át - mert most nincs sok időm újra leírni:)


Már az első perctől kezdve el kell kezdeni a leszoktatást, tulajdonképpen az első 2-3 nap a legfontosabb, ha ekkor nem vagy elég határozott és következetes sokkal tovább is tarthat a dolog.

Nem szabad hagyni hogy harapjon, bármilyen kicsi, meg aranyos rá kell orditani (mindig ugyanazt a tiltószót használd). Ha harap nem szabad kirántani a kezed a szájából (mert akkor sokkal jobban fáj) hanem még jobban bele kell dugni, kicsit le kell nyomni a torkán, hogy rájöjjön a kezed nem a szájába való. Az enyém így nagyon hamar megtanulta, hogy bár a szájába veheti a kezem de soha nem haraphat rá. Ma már (4 hónapos a göri) ott tartunk hogy 90%-ban puszilgatja a kezem és csak akkor kezd el kicsit csipkelődni ha valami nem tetszik neki, vagy ha játék közben elragadta a hév. Ilyenkor elég erélyesen rászolnom és abbahagyja (de sokszor már az is elég ha megkérdezem:"Hát micsinálsz te?":D). De azt kell mondjam még soha nem harapott meg úgy igazán, pedig ugyancsak tudna.


Ha a görid már olyan erősett harap hogy nagyon fáj inkább húzz fel kesztyűt és próbáld meg az előbbi leszoktatást. Vagy azt is próbálhatod hogy ha harapni próbál befogod a száját (markodba veszed a fejét) és kicsit leszorítod a földre. Sokan ajánlják még a grabancrázást, orrba pöckölést, de az az igazság hogy az én görim ezektől csak jobban feldűhítette magát és utánna már tényleg harapni akart! De lehet más göriknél bevállik... Mondjuk a grabancrázást én azért sem alkalmazom, mert szeretném ha nyugton tűrné ha megfogom a grabancánál (tudod fülpucolás, karomvágás stb) és nem akarom hogy ezt a mozdulatot büntetéssel párosítsa.


Következetesnek, határozottnak kell lenned és soha nem szabad félned tőle.

2011. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek holnap megpróbálkozom ;)
2011. júl. 21. 23:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogyha kesztyűvel próbálkozom és már megszokja a kesztyűt és nem harap, akkor kesztyű nélkül se fog megharapni? :)
2011. júl. 21. 23:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk kesztyűre nem volt szükség így nem tudom:) Valószínűleg igen, fog harapni de mivel már ismeri a tiltószót könnyebben (akár egy-két alkalom után) megtanulja hogy a kezed se harapja. De én mindenképp azt ajánlom hogy próbáld csupasz kézzel, még kicsi (mennyi idős pontosan?) nem tud olyan nagyot harapni, pláne ha tényleg beledugod a kezed a szájába:) Direkt "provokálni" kell hogy harapjon és soha nem szabad elnézni neki - de viszont arra is oda kell figyelned hogy megtud miért harap a göri? Fél? Éhes? Wc-znie kell? Futkosni akar és nem az öledben unatkozni? Vagy csak játszik és még nem tudja, hogy neked az fáj? - ezeket is figyelembe kell venni.

És az is fontos hogy tudja, attól hogy kikap a kezed még nem rossz dolog! Én nem vagyok az orrbaverés híve ezt előbb már leírtam, nálunk csak a lábharapásnál került elő mint büntetés de hamar fel is hagytam vele, mert szerintem csak agresszívabbá tette volna a görim. Szerencsére azóta már a lábharapdálásról is sikerült simán leszoktatni:)

Gyakorolhatjátok azt is hogy egy tubus pasztával együtt ölbe veszed a göridet és amíg eszi a pasztát simogatod. Ha megpuszilja kezed egyből adsz neki pasztát, dícséred, ha harap leszídod és lerakod a földre. Az enyém így egy igazi puszilkodós görci lett:)

Ha végképp nem boldogulsz, inkább keress fel egy tapasztalt görényest (olyat akinek nem harap a görije;) vagy egy tenyésztőt hogy mutassák meg élőben, mert az az igazság hogy sok mindent nem lehet olvasás útján megtanulni...

2011. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma egész délután vele voltam :P

Sikerült is leszoktatni a harapásról :D:D először mindkét kezemen kesztyű volt, utána levettem az egyiket és a végén mindkettőt és megszokta a kezemet ;D

csak a lábamat harapdálja :D:D, de örülök hogy ennyit meg tudtam neki tanítani! kösz mindenkinek aki segített! ;D

2011. júl. 22. 23:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!