Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megszoktak már a tengerimalaca...

Megszoktak már a tengerimalacaim, vagy ezek a jelek nem éppen a szeretetről árulkodnak?

Figyelt kérdés

Van két tengerimalacom (lányok), az egyik februárban született ő április óta van velem(Cecil), a másik márciusban született, ő május elején került hozzám(Rozi).


Rozival semmi gond szerintem, ő már megszokhatott, mert állandóan nyalogatja a kezem és a nyakamhoz bújik, főleg akkora ha Cecil is ott van...a párom azt mondja féltékeny.


Cecilben nem érzem annyira ezt a "ragaszkodást". Van, hogy megharap, igaz mostmár nem olyan erősen, eleinte volt hogy vérzett is, egy nyugodt csöndes tengerimalacnak mondanám, már-már antiszoc. jellemmel. Ő ha odateszem a nyakamhoz nagyon tud bújni, de mégis azt érzem, hogy nem szeret igazán.


Ki szoktam engedni őket a szobában, ha más is van bent akkor Rozi egyből hozzám rohan és felugrik a nyakamba, míg Cecil elbújik, vagy épp össze vissza mászkál.


Mit gondoltok, szeret már a maga módján, vagy ő egyszerűen ilyen és soha senkihez nem fog ragaszkodni?


20/L


2011. júl. 23. 08:46
 1/6 A kérdező kommentje:

És még egy plusz kérdés:


Ha még nem szeret, hogyan tudnék eljutni odáig, hogy ha csak minimálisan is, de megszeressen, hogy tudja, hogy én imádom őt így is?

2011. júl. 23. 08:48
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
A tengerimalac nem igazán képes érzelmekre, max. megszokásra, ne ruházz fel egy borsónyi aggyal rendelkező élőlényt emberi tulajdonságokkal.
2011. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én a tengerimalacomat úgy szelidítettem meg, hogy a kezemből etettem hónapokig, előtte félt tőlem és bújkát de ahogy kezdett megszokni, már együtt aludtunk, sőt ha hallotta a hangomat egyől azt mondta hogy urrrrrrr

ha kitartóan eteted kézből akkor meg lesz annak az eredménye sztem

2011. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"A tengerimalac nem igazán képes érzelmekre, max. megszokásra, ne ruházz fel egy borsónyi aggyal rendelkező élőlényt emberi tulajdonságokkal."


Hülyeség, hogy borsónyi agya van, sok mindenre meg lehet tanítani:) Borsónyi agya meg a halnak van...azért köszi a válaszod.


Kedves második, neked is köszönöm a választ, ezen már túl vagyunk, de lehet megint elkezdem akkor.

2011. júl. 23. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:
igazából én sem tudok kiigazodni a malacomon, pedig már 2 éve megvan :) ha kiveszem a ketrecből és az ölembe veszem, felmászik a nyakamhoz vagy csak a lábamon fekszik nyugodtan akár fél óráig is. de ha meg kiengedem a szobámba, képtelenség megfogni, sosem enged közel magához, csak ha ő jön oda :) megsimogatni sem tudom mindig csak ha ő akarja. de van hogy csak körülöttem mászkál, felmászik rám aztán le. szerintem hangulatfüggő :) olyankor csak úgy lehet megfogni, ha bemegy az egyik asztalom alá, és rámászik a kezemre (rosszul szoktattam, nem lehet simán megfogni) de ha ő így érzi jól magát, akkor legyen.. :)
2011. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden malac egyéniség. Nem lehet egyformára nevelni őket, épp azért, mert okosabbak, mint azt sokan gondolják. Pl. a domináns nőstényem, akkor hagyja magát megfogni, amikor ő akarja és nem amikor én, de ő nem fél. Ha teszek veszek a szobában a többi elbújik, de ő nyugodtan kint van és eszik, olykor odajön, megszaglászik és az óhajait ijesztően egyértelműen jelzi. Mondhatni rájött hogyan kommunikáljon egy olyan buta lénnyel, mint a gazdi :D.
2011. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!