Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet egy nyuszit...

Hogyan lehet egy nyuszit leszoktatni bizonyos dolgokról? Hogyan lehet "büntetni"?

Figyelt kérdés

Pl. hogy megtanítsam neki, hogy nem szabad felmenni az ágyra, vagy azt, hogy nem szabad bebújni a szekrény mögé. Milyen módszerrel lehet megbüntetni, amiből megtanulja, hogy rossz, amit csinált??

Az nem használ, ha leteszem az ágyról, mert fél perc múlva újra ott van.


2011. júl. 23. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem buták a nyulak egyáltalán.

Az igazság az, hogy elég makacsak tudnak lenni, az ágyra miattatok/szagotok miatt szeret felugrálni, szekrény mögé bújni meg jó kis játék, stb. stb. Meg lehet nekik tanítani a "nem"-et, vagy tapsolni ha rosszak, de kitartónak kell lenni.

Nálunk pl. a porszívó-rágás a legújabb móka, ha látom hogy sunyít és menne oda, tapsolok és hangosan NEM! addig, amíg el nem fordul nagy kegyesen - tehát tudja hogy nem szabad, de nagyon türelmesnek kell lenni.

Ha nem megy ennyiből, akkor jól megszidom és berakom a ketrecébe egy időre. "Testi fenyítés" max annyiból áll, hogy megbökdösöm a fenekét óvatosan.

2011. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy akármit csinálok, arrébb lököm, eltolom, rászólok, mindent játéknak vesz, és vidáman ugrándozik :D De a ketrecbe zárást ki fogom próbálni
2011. júl. 24. 10:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimat ha kellett 100x letettem az ágyról:D egy idő után elég volt, ha elindulok felé, magától leugrott
2011. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk semmilyen fajta büntetés nem vált be. Tudja, hogy nem szeretem, ha felmegy az ágyra, de csak azért is felmegy. Legfeljebb ha rászólok, vagy elindulok felé, le is ugrik. Próbáltunk olyat, hogy mikor rosszat csinál, becsukjuk és nem szólunk hozzá meg nem nézünk rá. Első alkalommal bevált, csak pillázott a rács mögött, hogy most meg mi van. Második alkalommal unott képpel elkezdett szénázni. Elütötte az időt. Ha rosszat csinál, rászólok és abbahagyja. Ennyit tudok tenni. A nyuszi nem buta, tudja, hogy mikor tesz helytelen dolgot, csak éppen nem tud ellenállni a rosszalkodás örömének.

Viszont olvastam valamit, de nem próbáltam ki. Ha rosszalkodik a nyuszi, be kell csukni egy órára a szállító boxába és egy sötét helyre tenni, hogy ne lásson és ne halljon senkit. De nekem ez nagyon kegyetlennek tűnik.

2011. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Uhh, ezt nem lenne szívem megtenni vele még 5 percre sem :(
2011. júl. 25. 11:58
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha felmegy az égyra lökd le ha pedig visszamegy mindíg vegyél el egy kicsit a kajájából és akérhogy szenved ne adj neki csak napi háromszor előbb utóbb észre fogja venni, hogy:éhes leszek ha felmegyek az ágyra inkább abba hagyom.
2011. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Az a legegyszerűbb, ha kiskorába vagy amikor odaköltözik hozzád. Akkor nem viszed fel az ágyra és akkor nem tunulja meg.. Amúgy meg ha felmegy az ágyra, akkor tedd le. Magyarázd meg neki, hogy nem szabad felmenni és ezt többször. Nálam bevált mindennél. : D Ha kintvan az útcán nem megy át az úton. A kertbe nem megy be a veteményesbe, csak ott megy ahol szabad, vagy ahol én megyek. : D Ha hívom akkor jön. És ezt megtanulta, mert kiskorába nem engedtem meg neki pár dolgot.. : D
2011. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Ó a szállítóboxosat én egyszer csináltam meg, de a szívem szakadt meg...azt is csak akkor, amikor összvissz 4 órát aludtam, mert az a hülyegyerek folyamatosan hangoskodott...egyszer meg kitoltam a szobából ketrecestül, na ez se tetszett neki, abból értett.

De amúgy igen, nagyon kis makacsok, nálunk a "sicc"-ből ért, vagy ha már látja, hogy felállok, akkor leugrik, ha odamegyek van hogy lapít, van hogy menekül. Talán a legjobb, ha minden alkalommal, amikor felugrik(és nekem pl. elkezdi nyalogatni a cuccaimat), odamész némán, megfogod a grabancát és leteszed.

Ebből talán ért, ugyanakkor nem jelenti, hogy ha kimész 2 perce a szobából nem megint az ágyon találod...

2011. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy kicsit fél tőled és lelököd az ágyról néhányszor rákiabálsz vagy valami ilyesmi vagy hogy érzékeltesd vele hogy te vagy a főnök :-)
2011. aug. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mi nyuszink is felugrik néha az ülőgarnira. Ott aztán jelölget, végigk@kija az ágyat, néha pisi is megy. Ha rájön a dili, hiába teszem le, zavarom el, 1 perc, és újra ugrik, jelöl. Szerencsére csak néha megy el így az esze, de büntethetem bezárással, fenék pacsival, kiabálással, semmi nem használ. Jövőre ivartalanítva lesz, remélhetőleg ezt a jó szokását is elveszíti. :) Ja, és a szekrények réseit elzárni, mert oda nekik mindenképpen be kellene valahogy jutni. :) Én parketta szálakkal zártam el a szekrények alját, mert mikor pici volt simán befért alatta. Aztán később elvettem, mondván már nagyobb lett, nem fér alá. Na félig befúrta magát, szekrény emelés, kihúzás. szerencsére nem lett semmi baja, de a szekrény alá azóta nem megy. :)
2011. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!