Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az első héten mit csináljak?...

Az első héten mit csináljak? (vadászgörény)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az én görim majd kinnt lesz tartva, de az első héten bennt legyen hogy velem lehessen éjszaka ha fél, vagy rögtön kinnt ahol majd lesz a későbbiekben is?
2011. júl. 24. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kinti görim van, az év nagy részében az erkélyen lakik. Amikor májusban hazahozztam nem akartam egyből kirakni az erkélyre (amilyen kis esetlenke volt talán vissza sem talált volna az odújába:), így a szobámban az ágy közelében választottam el neki egy kis sarkot - pár napig ez volt a kuckója. Az első néhány napban szinte végig vele voltam, oda kell figyelni hogy ne történjenek balesetek a wc használatnál, na meg ha felébredt és nem talált egyből ment a hiszti. Szerintem fontos hogy az első pár napot (hetet) együtt töltsétek, sokat legyen az öledben, "fogdosd", beszélj hozzá és már a hazahozatalnál kezd el tanítani, hogy ne harapjon. Kiszoktatni is csak fokozatosan lehet: előszőr csak vidd ki hadd ismerje meg a kinti helyét, játszatok és egyre hosszabb ideig legyen kint.

Csak egy kérdés: Milyen, mekkora a kinti helye? (ketrec, kifutó?) És meg tudod majd oldani a ketrecen kívűli lemozgatását?

2011. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen megtudom oldani hétköznap 2,5-3 óra hétvégén több ^^ A felső szintet már göri biztossá csináltam és ott tudunk majd játszani :) A ketrecet úgy csináltam meg, hogy volt kettő 100x50-es nyúlketrecem és egymás tetejére raktam a kettőt (egy csövön tud felmenni a 2. szintre) UI.: köszönöm a válaszodat!
2011. júl. 24. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
De azt tudod ugye hogy kintre (lehetőleg hőszigetelt) búvóláda kell neki? És télen nem igazán tesz jót (súlyos megfázáshoz, tüdőgyulladáshoz vezethet) ha behozzod a meleg szobába, ott játszottok, majd újból kirakod a hidegbe?
2011. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen már kész van neki a hőszigetelt búvóláda.2 rétegő és a középen van vmi fehér szivacs szerű anyag(bocsi de nem jut eszembe mi a neve) Ha bennt játszok vele.Akkor nem rögtön viszem majd ki.Van egy folyosónk ahol kb 5-7 fokkal hidegebb van mint a lakásban így fokozatosan hozzászokik és úgy viszem ki.
2011. júl. 28. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!