Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell 1 törpenyuszi-hoz?

Mi kell 1 törpenyuszi-hoz?

Figyelt kérdés

-Hány centire nőnek meg,és mijen fajta?


-Mijen a megfelelő ápolása?


-Mijen ételt lehet neki adni és mijet nem?


-Hogyan kell neki ketrecet csinálni és miből?(ezt részletesen irjátok le léci)


-És ha kint az udvaron van akor mijen időbe mijen hejlenne a megfelelő?


És most jön a többbi:

Családi házban lakunk és van 1 nagy kertünk.Van 1 kutyánk is de szerintem meg lenének mert ő szinte mindig a lenti udvaron van és a nyusit pedig a felső kerdbe(ketrecbe) tenném :P .És ha tudtok pécsen törpe nyul tenyésztőt léci írjátok le a pontos cimét.


És ne irjatok léci ojanokat h nem irok helyesen és tudom is h nem de igyekszem :P szal léci ne irjatok ijeneket pls !!!!


2011. júl. 25. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:

prés? :)


Ketrecet talán inkább vegyél, maximum futtatónak érdemes nekiállni barkács módon, de akkor az éles-kiálló részekre figyelj, meg ne sértse magát( ugyanez áll a barkács ketrecre is, de annyi kitétellel, hogy tisztább, ha olyanra készíted, ahol van helye kényelmesen pihenni, de a ketrec nagyrészéről a bogyó kigurul. Elég a favázas ketrec neki, nem fogja szétszedni, hacsak nem rágja meg.


Udvari nyúlnak a száraz, meleg, biztonságos hely a megfelelő, és mivel kapar minden nyúl, figyelj arra hogy üregásással ne tudjon kijutni :).


A rágás kulcskérdés, legyen min koptatnia a fogait!

2011. júl. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ketrecet inkabb vegyel szerintem.

Sarok-alom tálca legyen neki(az enyémneki si az van) mert kevesebb helyt foglal.

nekem ilyen a ketrecem:

[link]


a sarokalomtálca :

[link]


ja és ha hosszú a karma akkor tedd fénybe ha le szeretnéd vágni és ha látod hogy van a körmében egy kis rózsaszín csík ami ugyan ugy néz ki mint a korme azt nem szabad levágni de az én Nyuszimnak legelőször állatorvos vágta és ő mondta el mit hogyan.

Kelleni fog majd neki különböző oltások stb.

de találtam egy oldalt ahol vannak dolgok:)


Sok szerencsét! :)

[link]

2011. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja és még annyi,hogy az én ketrecem Ferplast márkájú.Nemtudom hol laksz én pécsi vagyok és én a Tescoban a kisállatboltban vettem:)
2011. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja és bocsi már megint irok_:D ha vizes a fű ne engedd ki "legelni" mert attol felpuffad.kenyeret csak akkor adhatsz neki ha teljesen száraz de ugy gondolom hogy kemény száraz mint a pirítós! Az enyém a banántol kezdve a paradicsomig mindent megeszik.ami zöldség gyümölcs..

ne tedd ki napra mert az enyém így halt meg 2 éve:( és most másik van:)

naponta cseréld a vizét,ha meleg van takard le egy törcsivel én is azt csinálom:)

Ja és az én nyuszim naponta szaladgál a lakásban:) olyan aranyos:)

2011. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jej, nee, az ostobaságokat hagyjátok kérlek.

A kenyér nem való a nyúlnak, mertkinyírja a bélflóráját.

Itt egy hasznos összefoglaló, minden le van írva, nyúltenyésztők ellenőrizték.

Ha így tartod a nyuszid, 7-9évig is társad lehet.


[link]


a torpenyul.hu oldalán pedig tenyésztők adnak szakszerű tanácsot.

Nekem van 2 is, és rengeteget segítettek.

2011. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Paadicsom Tilos a nyulaknak, babán csak mértékkel!!!!!
2011. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A törpenyuszihoz egy nyuszimamára, és egy nyuszipapára van szükség! Ezek nélkül nem megy!
2011. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ijeneket????
2011. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
KÖszi mindenkinek, és 08:15 őszinte részvétem szegény nyuszidért :( amugy neked is nagyon köszi a hasznos tanácsokat :) sok volt a hasznos mint a töbiben is :)
2011. júl. 25. 10:27
 10/10 A kérdező kommentje:

jah és 09:06 humoros de nem igy értem xDDD

amugy meg 09:07 ez nem ide illik :D

2011. júl. 25. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!