Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adhatok a malacomnak?

FirenzeiNemesasszony kérdése:

Mit adhatok a malacomnak?

Figyelt kérdés
Utána jártam, de nem találtam egyértelmű választ. Lehet adni a malacnak barackot? Miféle gyümölcsöket szoktatok nekik adni?
2011. júl. 25. 20:38
 1/7 anonim válasza:

Milyen malacra gondolsz? Ha olyanra ami később a 100 kg is elérheti, akkor az nem eszik ilyen dolgokat.

Nekünk is van 5.

2011. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zöldeket
2011. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lucernát,gyümölcsöt(bármiet),kukoricalisztet,csalánt,és moslékot(forró víz,csalán,kukoricaliszt vagy bármilyen liszt lehet).
2011. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem a házi disznót nem a kisemlősök kategóriába írtam volna :)

amúgy igen, adhatsz nekik barackot. gyümölcsből szinte mindent lehet, ha szereti. a K betűs zöldségek veszélyesek, persze kis mennyiség nem fogja kinyírni a malacot. de inkább jobb kerülni. de gondolom ezeket már tudod :)

2011. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bunkókám... :) Mivel 'Kismelősök' rovatba írtam kérdésemet, ki lehet következtetni, hogy nem hízós mangalicára gondoltam. Meglehet, hogy paraszt életmódot folytatsz, ezért nem vetetted fel a tengerimalac ötletét. A normális válaszokat előre köszönöm. :)
2011. júl. 25. 21:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 21:13! :)
2011. júl. 25. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A tengerimalac fő tápláléka a széna és a víz. Mindig legyen előtte ezekből!

A zöldség/ gyümölcsnél az a lényeg, hogy naponta max. kétszer annyit tegyél be neki amit fél óra alatt megeszik, mert elkezd utána rohadni és akkor már beteg is lehet tőle. A saláta szigorúan tilos erről a növényről képtelenség lemosni a mérgező anyagokat sajnos nagyon sok tengerimalac emiatt hal meg. (Természetesen házi bio salátát kaphat.) A k betűs zöldségeket is kerülni kell pl. krumpli, káposzta. Adhatsz neki: dinnyét, görögdinnye héját, sárgarépát+zöldjét, fehérrépát, cseresznyét, zellert, almát, kígyóuborkát, barackot is,paprika is nagy kedvencük, paradicsomot (enyémek mondjuk nem eszik meg), céklát, banánt, narancsot, mandarint, sütőtököt is imádják, körtét... Arra vigyázz, hogy túl sok cukrosat ne adj nekik mert akkor el fognak hízni.

2011. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!