Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen mókust vegyek?

Milyen mókust vegyek?

Figyelt kérdés
Én a csíkos mókusra gondoltam : )
2011. júl. 26. 15:50
 1/6 anonim válasza:
Mókust tartani legális?:O
2011. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze :D
2011. júl. 26. 16:05
 3/6 anonim válasza:
hát szerintem elég nagy megrázkódtatás lenne neki házban élni.főleg ha még fára sem mehet.neki az az élete,hát ne vedd el tőle.!
2011. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem az egyszerű erdei mókusra/kanadai vörösmókusra gondolt, ami itt él a szabadban. Vannak fajták, amik kimondottan házikedvencnek lettek kitenyésztve. Ilyen erővel semmilyen kisállatot nem lenne fair bezárni. Hiszen a nyulak, tengerimalacok egy nap akár kilométereket futnak le, hol biztosítjátok nekik azt?!

Válaszolva a kérdésre: a csíkos mókus tartása egyszerűbb, kevésbé költséges. Illetve nagyon aranyos a japán mókus is. De ő az egyik legbüdösebb fajta, viszont lehet külső voilerben tartani, ahol nem zavaró a szaga. A cukormókus teljesen éjszakai, de az élelmezése drágább, és nem tudod megoldani azt, ha elmész pár napra, hogy beteszel neki több kaját, és elvan, mert megromlik. És a cukormókus vizelete is elég büdös, ami beivódik a fáiba. Mindezek mellett nagyon aranyosak. [link] Itt sok hasznos dolog le van írva, és javaslom, hogy ha a csíkos mókus mellett döntesz, tőlük szerezd be, de ha nem is tőlük, mindenképp tenyésztőtől, mert ha kiskorában nem foglalkoztak vele eleget, nagyon nehéz lesz megszelídíteni.

2011. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én megfontolnám a rágcsálók tartását. Egyáltalán nem higiénikusak és most nem a csatorna patkányokról beszélek. Tudom, hogy cuki mukik de akkor is azt a pénzt költheted bármi másra. Ha állatot akarsz akkor inkább macska. Lusta, HIGIÉNIKUS, és nagyon jó fej főleg amikor lustán és dagadtan fekszik a hátán és csak egy horkantásra méltat mikor elsétálsz mellette :D
2011. aug. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a macskasz@r is büdös meg a tied is

ennyi erővel ne tartsunk embert se vagy hogy mondjam?

értitek

2011. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!