Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom miért eszi...

A tengerimalacom miért eszi az almot (faforgács)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy nem adsz neki elég kaját, vagy csak ég a pocija... Arra is figyelj, hogy vizet ne adj neki, de sok zöldséget meg gyümölcsöt igen. Káposzta, krumpli meg ilyeneket egyáltalán ne!
2011. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
rágóköve van? mert az is lehet hogy csak rágni akar a malacoknak is kell a fogukat koptatni
2011. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a széna jól koptatja a fogakat, az van mindig neki bőven. Zöldség és gyümi is van előtte, meg répazöldje. Legelni is ki szoktam vinni, és viz meg kell nekik. A www.malacok.hu-n olvastam, meg a szülei is ittak vizet rendszeresen önitatóból.
2011. júl. 28. 14:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár nekem nyuszim van, de ő is mindent megkóstol :)

Amikor átváltottunk fapelletre, akkor kb 1 hétig folyamatosan azt ette.


Amúgy szerintem a forgácstól lehet baja, nem szerencsés, ha azt megeszik :S

2011. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, mindenképp kell neki víz, az nagyon fontos, h mag evés után tudjon kortyolni, nem elég a zöldségekben lévő víz.

Sok forgácsot eszik? Az én tengerimalacom is néha megeszik egyet egyet, de csak nagyon ritkán. Az nem baj. :)

2011. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
U.I.: fogkoptatókövet sztem ne adj neki, nem egszséges, a szénán, meg a hazákóján(ha fa) tudja koptatni a fogát.
2011. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak néha észreveszem, hogy azt rágcsálja, de nem folyton azt eszi. Elég jóétvágyú malacka :D
2011. júl. 29. 00:24
 8/9 anonim ***** válasza:

A tengerimalac fő tápláléka a széna ebből mindig legyen előtte lehetőleg friss, zöld színű és semmiképp nem nedves! A víz nagyon fontos a tengerimalacoknak sajnos elterjedt tévhit, hogy nem kell nekik. A rágókő nem kell neki, felesleges a széna ha előtte van kellő mértékben koptatja a fogát. Ha teszel be neki almafa ágat akkor azt fogja rágcsálni az egy természetes fogkoptató ha már ennyire rághatnékja van. Viszont lehet, hogy unatkozik ha egyedül tartod valószínűleg ez a kulcsa a problémának. Nagyon fajtárs igényes állatka azonos nemű társ megoldhatja ezt a gondot!

Nálam pellet van a ketrecben rajta fürdőszoba szőnyeg az a lyukacsos fajta, az elején megkóstolták azóta békén hagyják. Ez nem csak takarékosabb megoldás, de könnyebb is takarítani és ez is segíthet a gondod megszüntetésében.

2011. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 x) ***** válasza:
Hát nekem ugyan hörcsögöm van de először én is azt hittem hogy eszi az almot de csak így próbálta a házába szállítani a forgácsot.. nem ette meg csak elraktározta a pofazacskójába és utána kiköpte. :)
2011. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!