Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacomnak emberi...

Ha a tengerimalacomnak emberi fogyasztásra szánt c-vitamint adnék kis mennyiségben baja lehet tőle, vagy jót tesz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 02:24
 1/7 anonim válasza:
0%
Olvasd el a leírást. HA nincs ki írva hogy nem szabad vagy nem ajánlott állatoknak akkor no problemo .
2011. júl. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves első! Általában nincs feltüntetve, hogy ne add állatoknak, mert evidens, hogy nem adod a házi kedvencednek.... ha c vitaminnal akarod etetni, akkor vegyél egy állatkereskedésben tengerimalacoknak való vitamint.
2011. júl. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A C-vitamin nincs többféle. A tengerimalacoknak nem árt adni, főleg, ha nem esznek minden nap pl. paprikát, narancsot, stb.

Könnyen adagolható a C-vitamin csepp (Cebion), ebből pár cseppet közvetlenül a malac szájába cseppentve lehet adagolni neki (kajára is teheted, de nem mindegyik szereti). A vizébe ne tedd bele, mert ha nem ízlik, még az ivásról is leszokik...

2011. júl. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem biztosabb, ha neki való vitamint veszel. Nem olyan vészesen drága, és sokáig elég. Én is vettem a malackámnak, a vízébe raktam, és ugyanúgy benyakalta, mint amúgy :)
2011. júl. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tündérpor ***** válasza:
Semmiképp nem ajánlom, már csak a dózis miatt sem. Nem tudod, hogy a "kis mennyiség" az ő esetében valóban kevés - e. Állatorvostól kérjél szakvéleményt, vagy keress fel egy kereskedést, ahol van ilyen, direkt tengerimalacoknak (vagy rágcsálóknak) szánt táplálékkiegészítő.
2011. júl. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A patikában kapható Cebion csepp adható tengerimalacoknak! Fecskendővel (pár forint a patikában) közvetlenül a pofijába kell neki adni 5-10 cseppet. Ha beteg vagy beteg volt esetleg kereskedésből vetted nem rég feltétlen kéne neki így adni. Vízbe ne tedd neki mert úgy nem hatásos ha nem issza meg elég hamar és kevésbé koncentrált. Valószínű nagyon tiltakozni fog mert nagyon keserű íze van, de hidd el nem árt neki ha így és ezt a fajtát adod neki. Természetesen ne vidd túlzásba elég neki pár havonta adni így egy adagot vagy csak a fent említett esetekben is elég.
2011. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az emberit ehetik-e, de biztosabb, ha az állatkereskedésben kapható C vitamin cseppet adod!Rajta van h mennyi vízbe hány csepp kell. Szerintem érdemes ilyet venni, mert a tengerimalacok számára nagyon fontos a C vitamin. :)
2011. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!