Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Soha nem is fog megkedvelni?...

Soha nem is fog megkedvelni? (nyuszi)

Figyelt kérdés
Szóval még márciusban kaptam egy nyuszit a páromtól,mert tudja,hogy egészen kisgyerekkoromóta nagyon szeretnék egy nyuszit.Van neki egy hatalmas nagy ketrece,epres és citromos alom,alatta kukoricaalom,rengetege széna van bent neki,van nagy itataója,szénatartója,fogkapargatója,és fellógatva neki egy rúdon ilyen táp és wellnes egészségestápot kap minden nap,sőt répát és almát is adok neki nap mint nap.Van kifutója,abba szoktam betenni sokat,had futkározzon,és mindig kiveszem játszani,vannak labdái,játékai de rájuk sem néz és folyton megharap:S úgy,hogy vérzek és kezdek kicsit félni tőle,mert elég nagy már:s volt,olyan is,hogy kivettem simizni,és ugy elfutott a kertbe,hogy 4óra elteltével tudtuk kiszedni a tuják mögül,és mindig azt lesi mikor futhat el,nem akartam volna nyuszit,ha nem vagyok biztos abban,hogy nem 100%ot tudok adni neki,de én úgyérzem,hogy én a telem telhető maximumot teszem érte.Én annyira szeretem őt,és nap mint nap bújom a fórumokat ahol mások olyanokat írnak,hogy az ő nyuszijuk labdázik,megy a simogatásért,megnylaja őket..de nállam még semmi ilyen se volt,folyton megkarmol és megharap amikor van bennt neki fa is a koptató mellett,hogy rágja a foga miatt..5hónapos lesz most.de szerintetek sose fog megkedvelni ugye?
2011. júl. 29. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Kiskorában rontottad el.

Nem kell neki citromos meg minden "luxus" alom, ő ezt NEM ÉRTÉKELI.

Ülj le a ketrece elé, beszélgess hozzá napi 1-2 órát. Kb 1 hét után adj neki egy kis répát a kezedből, miközben eszi, simogasd.

Ezután már valamennyire kedvelni fog...


És nem kellenek neki ilyen luxus dolgok.

2011. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezt is csináltam már,de semmi hatása.

amugy meg sajnálom én megtehetem,hogy luxust adjak neki...bocsika

2011. júl. 29. 13:48
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem attól fog szeretni, hogy ilyen fizikális dolgokat megadsz neki, hanem attól, ha kézből eteted, és közben simogatod, beszélsz hozzá, játszol vele. Én is márciusban kaptam a nyuszimat, mára egy borzasztóan ragaszkodó szeretetéhes kis dög lett belőle, állandóan megköveteli magának a figyelmet és a simogatást, nem bírja elviselni, ha nem vele foglalkozunk.

Egyébként javaslom, hogy ivartalaníttasd, akkor sokkal nyugodtabb lesz, az ivarérett nyuszik gyakran megvadulnak, a kislányok meg még inkább!

2011. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Húú de nagy arcod van kérdező :)


Csak hogy tudd, pl hogy az ilyen illatos almok pont, hogy ROSSZAK az állatoknak. rengeteg betegséget kaphatnak tőle! Szemproblémák, allergia, légzőszervi problémák...


Ja és bocsika, de az én nyuszim odajön hozzám ha hívom, a kezemben elalszik, és nekem ez többet jelent, mint a te luxusdolgaid :))

Próbáltam neked segíteni, erre ilyen tajparaszt vagy.. Hát akkor megérdemled. Csak szegény nyuszidat sajnálom, hogy egy ilyen rossz gazdához került.

2011. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem volt parasztság az, hogy azt mondta hogy meg tud neki venni luxusdolgokat, bár igaz, kicsit hülyén jött ki ( akárcsak az első válasz).

Egyébként tényleg nem kéne pl. az alomból ilyesmi, elég egy jó kis wc és abba pellet alom, nagyon jó nedvszívó, nyusziknak is ez a legkényelmesebb.

A nyuszi viselkedése függhet attól, hogy honnan vetted, mennyi idős korában került hozzád, ha ezzel tisztában vagy, könnyebb átlátni miért ilyen pl. túl korai elválasztás, régi gazdánál elszenvedett durva bánásmódnál el tudom képzelni ezt a bizalmatlanságot.

Amúgy a kézből etetésen (ne csak nasit, sima kaját is, hogy tényleg el akarja venni) és sok együtt töltött időn kívül nem tudsz mit tenni, max ivartalanítás.

Amúgy a nyuszik ahogy idősödnek úgy lesznek egyre kezesebbek, hallottam olyan nyusziról aki pár év után lett csak bújós meg ilyenek, biztos valamikor a tiéd is kedvesebb lesz.

2011. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

De nagy valakinek a pofája :D "-.-


előzővel értek 1-et.

neked nem valo nyúl ijenekkel kinzod szegény nyulat, nem csodálom ha harapdál szerintem add el azt a nyulat valakinek aki ért is hozzá...

2011. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
amugy a legelső csak segiteni akart hogy ne luxus cuccokat vegyél neki de te el kezdesz itt dumálni hogy te luxus cuccokat is megvehetsz szánalmas vagy b+ -.-
2011. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem tom mit kell cseszegetni a kérdezőt.

Szóval, abban igazuk van, h nem kell neki illatos alom, mert az nem természates neki, és a fogkoptató sem szükséges, mivel a szénán meg a fán jól tudjakoptatni a fogát, és a fogkoptatótól beteg lehet. Egyébként a leírás alapján jól tartod! Nem biztos h te rontottál el valamit, vanakk kezesebb meg hevesebb nyuszik. Van egy ismerősöm, aki sz*rik a nyulára és mégis kezesbárány, sose harap!!

Lehet hogy idővel kedvesebb lesz a nyuszi, kipróbálhatsz mást is mint a répa, meg alma, az enyém szereti a zellert meg a sárgarépalevelet és a retket is. Add a kezedből, és ülj a ketrece előt, beszlj vele sokat, hátha megkedvel... remélem így lesz!! Amúgy az illatos alomnál sokkal fontosabb pl. az h belegyen oltva, mert a szunyogcsípés életveszélyes!

Ha idősebb lesz, vagy ivartalanítod, lehet h bújósabb lesz.(de erről azértkérded meg az orvost) Öt hónap az még elég csekély életkor!! Ne aggódj, szerintem javulni fog a helyzet!! :)))

2011. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ma is 4 és félórát játszottam vele.próbáltam mindig kézből etetni,de semmi haszna sem volt(gartulálok magatokhoz,akik úgy irnak,hogy nem is tudják,na mindegy magadat minősíted sweetheart:) rólam lepereg a kritika babám.ennyi. szóval

pár hetesen került hozzám,ami akkor jelentheti azt,hogy hamar,ezt köszönöm az egyik válaszolonak,hogy írta...és ami a luxust illati,drágáim sajnálom,hogy én olyanért is kiadhatok pénzt,amiről te max csak álmodhatsz,és szeretném ha a nyulam is mindenből a legjobbat kapná.ezen a téren amximalista vagyok,szeretném ha a kedvencemnek mindig a 100% lenne.és drágám aki azt irta,hogy nem való nekem nyul,sz***d ki a g****t apádból babám;) na puszikaa. u.i:hát itt nem találtam hozzám méltó értelmes embert.de a válaszokat azért köszi.na csóóóóók

2011. júl. 29. 19:23
 10/16 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon szépen köszönöm.Imádlak drága:)
2011. júl. 29. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!