Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom egyik fülén...

A tengerimalacom egyik fülén kihullott a szőr és olyan, mintha száradna. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vettem egy tengerimalacot és nem vettem észre a boltban,h az egyik füle beteg(?)! Vigyem vissza a boltba vagy mit csináljak? Vagy még ez nem veszélyes? Mert nem feltűnő,csak a másik fülén van szőr,meg az egészséges, ez meg nem...
2011. júl. 30. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk vidd el orvoshoz?
2011. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ma vettem és nem akarom már orvossal kezdeni a dolgot. Akk inkább kicseréltetném a boltban...ha tényleg baja van.
2011. júl. 30. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nah ne már! "Ez" /ő/ nem egy tárgy, hogy csak úgy cserélgesd ha "hibás" /beteg/ szegényke. Istenem!?
2011. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz,nehogy vissza vidd!!Ha mások észreveszik ott fog maradni szegényke.
2011. júl. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor állatot veszünk, minden bajával és későbbi betegségével együtt választjuk őt, akkor is, ha azt másnap vesszük észre. Azt még el tudom képzelni, hogy ott a boltban inkább egy másik szimpatikus állatot választunk, ami egészségesebbnek tűnik, de azt, hogy másnap visszavisszük, már nem. És biztos, hogy a bolt se megy bele a cserébe, hiszen nem is tudnád bizonyítani, hogy így került hozzád. 2 dolgot mondok: 1.) a tengerimalacok füle mögött mindig van egy kis kerekded kopasz folt, lehet, hogy ez egyik oldalon jobban látszik 2.) elég gyakori náluk a bőrbetegség, általában gomba vagy rühatka okozza (ez bőrkaparék-vizsgálattal megállapítható, és mindkettő jól kezelhető), ill. az is megeshet, hogy az állat valamilyen anyagra (esetleg épp a forgács porára) allergiás, ezt úgy tudod kipróbálni, ha a forgács almot kiveszed, és papírvattát teszel be helyette. A papírvattát naponta cserélni kell, mert hamar elázik.
2011. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Nem akartam,h kicseréljék a boltban, mert nekem ő tetszik, csak h mondjanak valamit, h mit kellene csinálnom vagy mit venni neki. Egyébként most kicsit megfigyelem szerintem, és ha nem javul akk elviszem orvoshoz. De köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 31. 11:22
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
ragaszd vissza
2011. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!