Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyedül vagy párban tartjátok...

Egyedül vagy párban tartjátok a patkányotokat?

Figyelt kérdés
Én nekem csak egyet engedett meg anyu, reggel szomorúnak látom, de este tisztára hiperaktív, ugrál ,futkos, mászik minden.:D Sok trükköt tud, sokat foglalkozok vele.
2011. júl. 30. 12:29
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia:) Én magam is patkánytartó voltam,egyedül tartottam mindet,mert túlszapodrodtak volna,de hidd el,ha sokat foglalkozol vele,olyan leszel neki mint a társa:)

Mindnek volt trükkje,pl .hopp szóra leugrott a vállamról a terráriumba,nevén szólítottam jött és így tovább :)

A közös étkezések murisak voltak és nekik jót tesz ez :)



Andi/20

2011. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Tudod le leszek szavzva de nem érdekel...Patkányt nem engednék a házab!!!!
2011. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mibl gondolod, hogy van patkányom?
2011. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha többen vannak szerintem jobb nekik, társas lény.

De én sem tudtam a patkányaim együtt tartani csak két testvérpárt akik születésüktől együtt voltak.

Olyan édesek ahogy összebújva aludnak, kurkásszák egymást, látszik, hogy kötődnek a másikhoz.

Idősebb példányhoz próbáltam őket szoktatni pici korukban, de ivarérés után olyan véres harcokat vívtak, hogy különtettem őket.


Nekem csak hím patkányaim voltak, nem akartam szaporulatot, meg én úgy tapasztaltam más rágcsálókkal ( hörcsög, egér), hogy a hímek sokkal kezesebbek és nem harapósak ( pedig tudom, a szakirodalom pont az ellenkezőjét írja).

2011. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Társas lény. Nekem két fiú patim volt, de már meghaltak. :(

Ha pedig mégiscsak egyet tartasz, sokat foglalkozz vele, mint ahogy az Első Válaszoló is írta!

2011. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Igen nem az utóbbi hím volt és soha soha nem harapott meg.A nőstény 2x.
2011. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

az első patkányom nőstény volt,vemhesen került hozzám,igaz erről csak később szereztem tudomást.. :D Ő megharapott,gondolom a kicsinyei miatt,de minden patkány más és más,külön személyiségek akár egy kutya vagy macska,a hím egyszer sem harapott meg.Volt mikor együtt aludtunk :) És megtanulta,ha nálam van nem kakil és nem pisil le.Ez így volt a nősténynél is,mentünk fesztiválokra,koncertekre is vidékre,nem is kellett több,a mellemnél aludt el haza fele,nem tudom miért de különösen szerette azt a helyet a lány patkim :D

Csak jókat tudok róla mondani,nagyon értelmes jószágok! <3


Andi/20

2011. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy én sem úgy értettem, hogy egy fiú meg egy lány mert azt semmi féle képpen nem engednék meg, mivel születnének mindig kicsik. Egyneműekre gondoltam.
2011. júl. 30. 12:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen.. Nagyon intelligensek. Bár csak az enyém is olyan nyugodt lenne hogy a vállamon maradna , és elaludjon a kezembe. Egy darabig marad , de aztán teljesen hiperaktív lesz.:D
2011. júl. 30. 12:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is mindig csodálkozva néztem, ha utcán láttam valakit patkánnyal a nyakában.

Nekem 4 hím volt, mindegyik nagyon kedves, kezes ( kivéve az elsőt, ő kereskedésből vett pati volt, elég félős volt mindig szegény), mászkáltak a lábamon, bebújtak a zsebembe kaját keresve, de hogy nyugodtan megüljön a nyakamba??

Na azt sosem!

Mintha kávét itattam volna velük víz helyett, folyton izegtek-mozogtak ha éppen nem aludtak.

2011. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!