Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szüksége lenne a tengerimalaco...

Szüksége lenne a tengerimalacomnak egy társra?

Figyelt kérdés
Volt két malacom és fél éve meghalt a másik.Most 2 éves.3 hónapja hoztunk mellé egy holland törpenyuszit de 1 hónap után már nem jöttek ki jól és a malacnak vettünk egy másik ketrecet.Most úgy látjuk hogy a malac nagyon egyedül van,szomorú és egy társra vágyik.Arra gondoltunk hogy egy vele egyidős malacot vennénk.Megtudnák szokni egymást,vagy egy kismalacot hozzunk?
2011. júl. 30. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Most akkor az a kérdés, hogy szüksége van-e társra (mert azt megválaszoltad magadnak lentebb), vagy hogy milyen korú társat hozzatok?
2011. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi

Az a kérdés hogy kell-e neki társ és ha kell milyen korú.

2011. júl. 30. 15:23
 3/8 anonim ***** válasza:
elvileg a fiatalabb malacokat könnyebben elfogadják. én szereztem a 2 éves malacom mellé egy kicsit, és nem fogadta el. szóval.. :)
2011. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nagyon fajigényes állatka. Feltétlen kellene neki egy Azonos nemű Tengerimalacka. Az ideális korkülönbség pedig 6 hónap, hogy adott legyen a rangsor és így a verekedés esélyét nagyon minimálisra lehet csökkenteni. Két tengerimalacnak legalább 80*40 ketrec kell de a 100*50 az ideális. Házilag készíthetsz nekik emeletet ezzel is növelve a területüket. Ha meghozod a másik malackát feltétlen bizonyosodj meg a neméről mert sok kereskedésben nem értenek hozzá majd semleges területen (ne a mostani malackát ketrecében a szagok miatt) ismertesd össze őket egy nagy kupac széna, víz illetve sok bújási lehetőség mellett. Így aki nem lesz főnök el tud szaladni a másik elől ha szükséges. Sok boldog malacos életet.
2011. aug. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem különböző nemű tengerit kéne mellé venni,aki majdnem egyidős vele.

Nekem van 2 db fél éves lány (tesó) tengerim,de hiányzik mellőlük egy fiú....

2011. aug. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.

Szerintem,ha megveszitek az új tengerit,ha van rá lehetőség ne tegyétek őket rögtön egy ketrecbe/akváriumba. Arra a kis időre valami "kicsi" akvárium is megfelelne. Aztán úgy tudod összeszoktatni,hogy kiveszed mind a 2 malacot,hagyod,hogy megszagolják egymást és adsz nekik valami zöldséget pl. uborkát :)

2011. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi

Fiú malackát azért nem akarok venni mert nem szeretnék kismalacokat és a lány malacom már 2 éves és ilyenkor már nem szülhet.

2011. aug. 2. 09:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Nála jóval fiatalabb, azonos nemű malackát hozz mellé. Fontos, hogy semleges területen ismertesd össze őket (nagy területet keríts el, bújókkal, alagutakkal)és adj nekik elég időt rá, több órát. Mielőtt beteszed a ketrecbe őket, mindent ecetes vízzel fertőtleníts ki, hogy ne érezze a nagyobb a saját szagát, így nem fog a birtoklási ösztön kitörni belőle. Változatosan rendezd be a ketrecet, legyen mindenből kettő (két házikó, etető tál, itató) és az első időkben, amíg nem szokják meg egymást, evés közben, pihenéskor ne legyen köztük szemkontaktus, így nem lesz konfliktus köztük. Írta valaki, hogy neki nem fogadta el az idősebb a kicsit, nem lehet általánosítani, szoktatással, türelemmel össze tudnak csiszolódni, csak a legmegátalkodottabb malacok nem tűrik a fiatalokat.
2011. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!