Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy törpe sün...

Mennyibe kerül egy törpe sün (tartása)?

Figyelt kérdés
Drágább mint a tengerimalac? A ketrec mennyibe fáj, mit eszik hányszor naponta, takarítani hogy kell, ápolása stb.
2011. júl. 31. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

[link]

[link]

Ezek törpesünök, remélem ezek is jók :)

Sok siekrt hozzá ;)

2011. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link] - a tenyészetek oldalain mindent megtalálsz.

A tartása meg jóval drágább, mint a rágcsálóké, mivel fehérjedűs étrendet (kutya/macskatáp, rovarok, hús, stb.) igényel, az meg drága, olyan 3-5000 között van havonta.

2011. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem tengerimalacom és fehérhasú törpe sünim is van. Naponta egyszer eszik lisztkukacot, gyászbogár lárvát, gyümit, zöldséget, konzerv cica kaját. Ezen kívül folyamatosan kell lennie előtte nagyon jó minőségű cica de inkább cica tápnak. Kell neki forgács és macskaalom rész is ketrecébe. Legalább 100*50 hely kell egy süninek ez a minimum mondjuk az enyém házi ketrecet kapott 120*70est. A további részletekért a két általam belinkelt tenyészet oldalát olvasd végig mindenre alapos választ kapsz. Ahol 10000ftért vagy alatta árulnak sünit ne vegyél mert szaporító és hatalmas veszteséggel dolgozik hacsak nem olcsó és rossz kajákkal és körülmények között tartja őket. És ott sok kis süninek kell lenni akikkel nem foglalkoznak és annak te innád meg a levét mert hónapokig kell majd szocializálnod amit alapból jobb helyen megkezdenek.

Én két tenyészettel leveleztem ezek garantáltan megbízhatóan egészséges, jól szocializált, szép süniket árulnak, mindkét tenyésztő nagyon kedves és saját tapasztalat alapján hatalmas kérdés özönre is szívesen válaszolnak, Én az utóbbi mellett döntöttem és onnan van az én sünim. :)

[link]

[link]

2011. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoodat, nekem is van egy tengerimalim, meg tesómnak is, bár az övével is én foglalkozom. Anyukámat kérdeztem, hogy ha ők elpusztulnak, akkor lehet-e majd törpe sünim, és mivel nem tudtunk még semmit a törpesünik tartásáról( és magáról az állatkáról sem) így jött, hogy kérdezek. Szerintem nem lesz ilyen törpe sünim, pedig nagyon cukik, de annyi minden kell neki, és azért tényleg drágább mint a tengerimalac.
2011. aug. 2. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!