Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miből veszem észre hogy...

Miből veszem észre hogy vemhes a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Két hete kb.vettem a nőstény mellé hímet..úgy vettem észre hogy többet eszik a nőstény a szokásosnál,és meg fogni se nagyon engedi magát....
2011. júl. 31. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ivarérett, és hím van mellette, akkor vemhes, nem kell ránézni se, hogy ezt megállapítsd.
2011. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem mindig lehet észrevenni. Nekem volt, hogy a fiúnak hitt hörcsögöm egyszercsak megellett. :D Egyébként nagyobb a hasa esetleg. De ez a kölykök számától is függ.
2011. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, ennél nagyobb butaságot nem is mondhattál volna!:D Attól is függ, hogy mennyi idős a nőstény. Nekem van egy több, mint egy éves dzsungim és egy éves kora előtt egyszer babázott, de mióta átlépte az egy éves kort, nem lett vemhes, pedig már hónapok óta együtt vannak a hímmel. Egyébként én abból láttam, hogy kicsinyei lesznek, hogy megnőtt a hasa, pedig csak 2 kölyök volt és a hasánál elkezdett kikopni egy kicsit a szőr, ami a szülés után erősebben volt észrevehető.
2011. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor mázlija volt a hörcsögödnek, de általában sajnos az együtt tartott párokra nem ez a jellemző.
2011. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az én hörijeim idén nyáron két évesek. A nőstény tavasz eleje óta megállás nélkül (3-4 hetente, amíg fel nem nőtt az alom) ellett. A vemhességet onnan veszed észre, hogy a nősténynek megnő a hasa, attól is függ persze, hogy hány kishöri lesz. Én már kapásból látom, ha ránézek. Kb. "húzza maga után a hasát". Így tudnám a legjobban leírni. Kicsit gömbölyebbnek látod, mint a társát (bár nálunk a hím is jól megtermett). Aztán ha már nyüszögnek a kishörik...az nagyon aranyos lesz :)
2011. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vemhesség


Törpehörcsögöknél a vemhességi idő 19-22 napig tart. A vemhes nőstényen a terhesség jelei csak az ellés előtti utolsó 6-7 napban szembetűnőek. Elkezdenek kicsit gömbölyűbbek lenni, és a mellbimbóik is kissé megduzzadnak.

Csak abban az esetben hagyhatjuk együtt a törpehörcsög párt a vemhesség és ellés stb. ideje alatt, ha valóban nagyon jól kijönnek egymással. Általában a nőstény a szeszélyesebb természetű, és megtermékenyülést követően agresszívvá válhat, aminek általában a hím látja kárát. Ha a nőstény nem tűri meg maga mellett a hímet, akkor gyakori csipogó hang kíséretében történő perpatvar szem- és fültanúi lehetünk. Ilyenkor mint egy szőrlabda összegömbölyödve esnek egymásnak az állatok. Legtöbb esetben a nőstény indítja a verekedést. Ha valami nem stimmel, azt már a hím viselkedéséből is láthatjuk. Kerüli a nőstényt, és ha mégis szembe találkozik vele, hosszan egymás felé tartják fejüket, mint két kobra. A hím elkerülendő a verekedést általában meglapul vagy hanyatt vágja magát. Ez a taktika egy darabig működik csak, amint a nőstény a vemhességi időszak körülbelül felét eléri, még agresszívabbá válhat a hímmel szemben, és a következő ilyen alkalommal, amikor a hím hanyatt vágja magát, már a heréket fogja támadni. Megfigyelhető az is hogy ilyen esetben újra és újra odadörgölik illat mirigyeiket a ketrec berendezési tárgyaihoz ezzel kijelölve területeiket.

Ha verekedéseket tapasztalunk, főleg ha azok sebesüléssel járnak, vagy akár csak észrevehető depresszív illetve agresszív viselkedést mutat valamelyik állat, úgy feltétlenül vegyük ki a nőstényt a hím territóriumából, és helyezzük át egy külön ketrecbe, terráriumba.


A vemhes nőstény ellátására különös gondot kell fordítanunk. Biztosítsunk számára bőséges mennyiségű fészekanyagot. (széna, illetve festetlen, illatmentes konyhai törlőkendő vagy szalvéta is megfelelő, csak úgy mint natúr toalett papír darabkák. Vásárolhatunk a díszmadarak részére kapható természetes anyagokból is (sisal-, gyapot-, kókuszrost szálak). A "hörcsögvatta" nem igazán alkalmas alomanyagként, mert a kölykök beleakadhatnak, a túl finom szálak lábukra tekeredhetnek és akár végtagjukat is veszthetik miatta. A terráriumon belül több búvóhely kialakítása célszerű, hogy a nőstény számára legmegfelelőbbet választhassa ki az ellésre. Ha lehetőséget biztosítunk a szoptatás ideje alatt is legalább egyszer átköltözteti az almot. Ha az anyaállatot ketrecben tartjuk, a rácsokat kellő magasságig szükség szerint borítsuk be. (pl. plexivel), nehogy a picik beszoruljanak, vagy kiessenek. A vemhes és szoptató nőstények a szokásosnál kicsit több állati fehérjeforrást igényelnek (lisztkukac, macskaeledel vagy kutyatáp darabkák, kevés tejföl stb.) de a friss zöldtakarmány és magkeverék adagjuk is majdnem a duplájára emelkedik. Fontos hogy a száraztápból többet adjunk, mint amennyi szükséges, mivel a várandós hörcsögmama általában egy második éléskamrát is berendez az érkező picik számára. (Ha nem tud elég élelmet raktározni, illetve kevésnek ítéli meg a mennyiséget az alomhoz képest, előfordulhat egy-egy újszülöttet "eltávolít" a kicsik közül. Az ellés közeledtével a lehető legkevesebbet zavarjuk a nőstényt. Csak akkor vegyük kézbe, ha feltétlen muszáj.

2011. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ui: nem írtad melyik hörcsög fajta van neked
2011. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépe,ez sokat segített...dzsungáriai
2011. aug. 5. 12:47
 10/10 A kérdező kommentje:
szerintem pár napon belül meg lesznek a picik,mert nagyon labda formája van már :) és nagyon védi magát...
2011. aug. 5. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!