Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartók! Két...

Tengerimalac tartók! Két kérdésemre tudnának válaszolni lenne a hozzáértők?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem kérlek!


1. Májusban kaptam egy tengerimalacot, és júliusban 1 hónapra hazamentem a családomhoz, ahova vittem magammal a malackámat is, és a húgom malacával volt 1 hónapig egy ketrecben. Nem akartam külön rakni őket ilyen hosszú ideig, eleinte nem is jöttek ki egymással (2fiú) a végére viszont már eléggé összeszoktak. Most, hogy újra itthon vagyunk, nem tudom, hogy mennyi ideig bírná ki egyedül? Októberben tudnék neki társat szerezni (ez mindenképpen tervbe van véve), viszont aggódok, hogy nem lesz-e depis annyi idő alatt egyedül, ha már megismerte milyen, ha mással van együtt. Illetve nem lesz-e gondom az összeszoktatással, ha új társat kap, nem azt, amelyikhez már hozzászokott?


2. Ma elkezdett papírt enni. Olvastam itt már más kérdéseknél, hogy nem baj, ha natúr kartonpapírt (wc gurigát)rágcsál, csakhogy az enyém nem hajlandó azt majszolni. a ketrec alá van rakva színes újságpapír (amiről tudom, hogy nem szabad neki, mert ólmot tartalmaz), de akárhogy rakom a közelébe a faágat, wc gurigát, vagy a natúr, fehér fénymásolópapírt, csak azért is a színesre megy. Mit lehet tenni ellene?


Köszönöm a segítséget!


2011. júl. 31. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gond az új malaccal, csak kölyköt vegyél. Októberig kibarja, addig foglalkozz vele sokat.

A színes újságot meg vedd ki alóla, ilyen egyszerű.

2011. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az első tökéletes választ írt, én is ugyanezt mondtam volna
2011. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


akkor esetleg lenne ötletetek, hogy a ketrec alű mit tudok tenni, mert rendszeresen kirúgja a forgácsot és padlószőnyegem van. Azért van a ketrec alatt a papír, hogy könnyebb legyen összeszedni.


És vehetek mellé egy fiatalabb kisfiút?

2011. júl. 31. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is azon gondolkodom hogy kéne-e a tmalacomnak egy társ.Ő 1,5 évig volt egy másik malaccal aki meghalt.Nekem azt írta valaki hogy a malaca nem szokta meg a fiatal tengerimalacot amit hoztak,de szerintem ez a tengerimalactól függ.
2011. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy a fiatal malacot jobban elfogadja mint az idősebbet, úgyhogy mindenképp kicsit vegyél mellé. és mindenképp azonos neműt, így nem lesz gond :)
2011. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, ha a ketrec alatt van az újság, akkor hogy éri el? :O Eddig azt hittem, hogy a forgács alá teszed. Na mindegy, papír-írószer boltban lehet venni pár forintért nagyméretű, natúr barna csomagolópapírt, az pl. jó az újságpapír helyett.
2011. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ! Akkor október elején egy kisfiúval fogunk bővülni:D



A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:42


Ki szoktam engedni, hogy futkározzon egy kicsit, mert a ketrecben csak megbolondulna egész nap :D Akkor szokta a körülötte lévő papírt megkóstolni! De akkor az lesz, hogy veszek csomagolópapírt, és túljártam az eszén:D Neked is köszönök mindent!

2011. aug. 1. 06:22
 8/10 anonim ***** válasza:

A tengerimalac nagyon fajigényes állatka. Mindenképpen jól gondoltad, hogy kéne neki egy azonos nemű társ. A 6 hónapot szoktuk javasolni ideális korkülönbségnek, hogy a rangsor adott legyen. Valószínű a másik malackával azért indult nehezen a kapcsolata mert vmelyik ketrecében ismertettétek össze őket és nem egy semleges helyen. (Szoba padlója). Sok széna,víz és sok bújó kell ilyenkor, hogy az a malacka aki nem lesz domináns el tudjon menekülni.

A másik a papír evés gondja. Sajnos itt teljesen rossz úton jársz. Semmilyen papírt nem ehet a malacka mert belehalhat mert károsítja az emésztő rendszerét!!! A Wc-gurigát azonnal dobd ki az újságpapírral együtt. Van egy bevált jó módszer a forgács kiszórás ellen én is ezt használom: pelletet tegyél a ketrec aljába 2 ujjnyi vastagot és takard le lyukacsos fürdőszoba szőnyeggel. Kend be a szőnyeg szélét kezdetben valódi citrom levével és akkor nem fogják rágni. Ha mégis rágják abba fogják hagyni mert ez csak a kezdeti kíváncsiság. Ha van előttük bőven széna és természetes víz is akkor a rágcsálás erre fog korlátozódni de imádják az almafa ágat is rágcsálni. Egyébként a pellet+szőnyeg kombináció nem csak higénikusabb és sokkal könnyebben tisztítható hanem olcsóbb is. Csak ott kell majd kidobni ahol szét málott a pelet. Fressnapfban és nagyobb állatkereskedésekben kapsz pelletet.

2011. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nekem 3 malackám van. Egy 1,5m x 0,5 m x 0,5 m-es ketrecben tartom őket. Nekem is állandő gondot okoz a forgács, mert sokba kerül, és kirugdalják. A kérdésem az lenne, hogy nem pállik-e be nyáron a pellet? Nem áraszt kellemetlen szagot, ha ár kezd elhasználódni? Milyen gyakorisággal kell cserélni alattuk? Esetleg tudnál küldeni egy képet, te hogyan csinálod, hogy legyen némi elképzelésem róla.
2011. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves kérdező! Érdekelne higy mi lett a malacokkal, most olvastam ezt a kérdést (4év múlva :D) de ha látod válaszolj légyszi.nekem volt régen két fiú malacom és igaz hogy sok idő telt el de megölték egymást! Szóval érdekelne hogy ott mi történt,hiszen megint hím malacom van és érdeklődnék hogy nem e bántották egymást mert szeretnék mellé mégegyet de ha megint ez lenne akkor nem veszek :)
2015. júl. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!